GSRAY ve BJKAS Teknik Analizi: Anketler ve Sonuçlar

Yatırımcılar geçtiğimiz hafta daha fazla olumsuz veriyle karşı karşıya kaldı. Amerikan haftalık işsizlik anketleri 6,65 milyonun rekor seviyesine yükseldi ve işsizlik raporu Eylül 2010’dan bu yana bu kadar yükseldi.

Ekonomistler bunun sadece bir başlangıç ​​olduğunu söylüyor ve bu ay işlerin olumsuz gitmesini bekliyorlar. Hazine Bakanı Steven Mnuchin, Corona salgını için herhangi bir işlem yapılmazsa işsizlik oranının % 20’ye çıkacağı konusunda uyardı.

 

Grafik, TradingView ile oluşturulmuştur

BJKAS hissesi, %9.94 yükselişle 1.81 fiyatından seansı kapattı. Hacim dolgun bir mum ve yükseliş vaat eden olumlu sinyaller eşliğinde belirdi.

İlgili grafikten görüldüğü üzere, 2 ve altında güçlü bir kademe alışverişi var.

Osilatörler (göstergeler/indikatörler): Momentum, 0.52 ile pozitif, EWO (Eliot Wave Osilatör) ‘nun -0.30 çizgisinde, olumsuz olarak bulunuyor.

Stokastik (stoch) çizgisi %64 kademesine düşerek diğer osilatörler arasında yer almaktadır.

Aroon indikatörüne odaklanırsak, Aroon up çizgisinin, %78 seviyesinde dipte yer alması ve MACD, -0.13 ‘te bulunuyor olması henüz olası güçlü uzun pozisyonların mümkün olmadığını işaret ediyor.. SMMA tam fiyat ile kesişti. Bu hafta ya SMMA fiyatın altına inecek ve nötr/pozitif bir hareket beklemeye başlayacağız ya da üstüne çıkacak ve olumsuz art arda kapanışlar izleyeceğiz.

Destek seviyelerinin, 1.72 – 1.76 TRY kademelerinde fiyat bulmaktadır.

Direnç kademeleri; 1.88– 2.00 TRY seviyelerinde yer buluyor.

Grafik, TradingView ile oluşturulmuştur

GSRAY hissesi, 2.20 TL (%10) ile seansı tamamladı. Göstergeler hafif olumlu 6 aylık performansın % 20 civarı üzerinde seyrediyor. Osilatörler tam denge noktasında. Hacim, ise mum başının tepe yapmasıyla pozitif.

Grafikte, mümkün bir orta ve uzun vadede düzeltme sonrası yükselme trendine devam olabileceği sinyalleri alınıyor.

Osilatörler (göstergeler): Momentum (mom) -0.87 ve EWO (Eliot Wave Osilatör) ‘nun -0.40 ile olumsuz olarak ön plana çıkmaktadır.

Stokastik (stoch) çizgisi %63 (normalde % 80 sınırın üzeri olumlu olarak kabul edilir) ‘de olup Aroon up ‘ın % 85 ‘a kadar düştü. MACD osilatörüne gelirsek, -0.14 seviyesinde sat sinyali vermektedir.

Destek seviyelerinin, 2.15– 2.16 TRY seviyelerinde olduğu anlaşılmaktadır.

Direnç noktaları, bu hafta için 2,30 – 2.45 arası olacağı söylenebilir. Momentum güçlü bir ivme sonucu düzeldiği için pozitif bir sezgi oluştu.

Hisse Senedi Takipçisi ‘nden GSRAY ‘ın rayting ve hareketli ortalamalar rayting ‘inin sırasıyla “nötr” ve “nötr” sinyalinde bulunduğunu gözlemlemekteyiz. BJKAS hisse senedinin rayting ve hareketli ortalamalar rayting başlıklarının sırasıyla “sat” ve “sat” sinyalinde bulunduğunu gözlemlemekteyiz.

Hisse Senedi Takipçisi, TradingView tarafından sağlanmıştır

Hisse senedi piyasasında spor endeksi tekrar canlanacak. Bu sadece corona virüsü sonrasında toparlanmaya bağlı değil. Yurt içinde ve yurt dışında tekrar spor müsabakalarına izin verilmesi küresel bir yükselişi beraberinde getirecektir. Bu da önemli bir bağımlı değişken olacaktır.

Sonuç itibariyle, ABD işsizlik verileri önümüzdeki hafta için önemli rakamlar olacak. Ve diğer ekonomik verilerin bir ay içinde daha önemli hale geleceğini dikkate almalıyız.

Son olarak, piyasa okuryazarlığı kazanmak için gündemin grafik üzerinden detayla takip edilmesinin yatırımcı kimliğinin gelişmesinde katkısı olacağını inanmaktayım.

Okan ÖZDEMİR

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN