GSRAY, BJKAS, TSPOR: Spor Ligleri

Pandemi sonrası spor kulüpleri eski karlarını aratmamaya başladı. Oldukça iyi bir kazanç ve getiri sağlayan ve alım fırsatını yatırımcıya sunan 3 büyük hisse senedinde hacimler beklenenin üstünde devam etmektedir.

Rusya’nın spor müsabakalarından ve Eurovizyondan elenmesinden sonra bu tür sektörlerin ne kadar önemli olduğunun da aynı zamanda diplomatik bir çizgide olduklarını da daha iyi anlamış oluyoruz.

TSLA grafiği, yüzde 7 yükselerek USD 759 fiyatında ilerlemektedir.

Grafik TradingView’den

GSRAY 3.80 TL fiyatından süpertrendin Al vermesiyle hareketine devam etmektedir.  4.20 hedefine yaklaştı ancak RSI pek sağlam olmadığından düşey bir seyre geçebilir. 30 günlük ortalama hacim aşağılarda kaldığından risk artıyor.

Grafik TradingView’den

BJKAS 4.14 fiyatıyla hafif yükseldi. 4.34 hedefinden şaşarak 3.80 ‘e çekilme riski ile karşı karşıya kaldı. Supertrend ve fibonacci olduğu gibi pek değişmezken 20 günlük ortalamanın altında bir üssel katsayı hareketiyle riskli bir serüven halinde denebilir.

Grafik TradingView’den

TSPOR, 4.02 desteğini bulan hisse senedi uzun vadede aynı makas aralığında hareket etmektedir. 3.80 desteği bir sonraki destek denebilir. 4.65 hedefi kırılırsa Fibonacci 5.10 ‘u gösterebilir.

Sonuç itibariyle, altın ve gümüş yatırımcısı yanında sadece spor kulüplerinin harekete geçtiği liglerin takipçisi de bir hayli fazla. Hal böyle olunca sponsor, taraftar kulüpleri ve ünü tesisler büyük bir kazanç elde ederken sadece hakem belirleme ve federasyon bile aşırı miktarda prim yapabiliyor.

Okan Özdemir