GSRAY, BJKAS, TSPOR: Fransa’da Aşırı Sağ ve Türkler

Paris’teki gösterilerden alınan görüntüler, Fransa’nın başkentine inen büyük aktivist kalabalığını gösteriyor. Kalabalığın, yürürken “Macron – onu kilitle!” sloganları attığı duyuluyordu.

Sergilenen pankartların çoğu, Fransız Hükümeti’nin koronavirüs pandemisini ele alış biçimini de eleştiriyor. Sarı yelekliler tekrar ortaya çıkabilir, aşırı sağ yoğun Türklerin yaşadığı bölgeleri ve dinsel yaşamı tehdit ediyor.

Ekonominin ön plana çıkması yerine, popülist din ve yabancı düşmanlığının yapıldığı seçimlere gençler tarafından çok az ilgi gördüğü belirtiliyor.

TSLA grafiği, yüzde 0.37 düşüşle USD 1005 fiyatından kapandı.

Grafik TradingView’den

GSRAY olumsuz şekilde %-2.68 seansı 3.26 fiyatıyla kayıpta bulunuyor.

Müthiş Osilatörden 0.0538 pozitif bir gelecek alınıyor. Gerçek aralığın ortalaması 0.0601 anlamlı bir düzeyde bulunmaktadır.

Emtia osilatörü olan Emtia Kanal Endeksine bakarsak -88.9262 puanını gözlemliyoruz.

Basit Hareketli Ortalama 3.346 levelinde istenen düzeydedir. Direnç noktalarının 3.35 olarak bulunduğu savunulabilir.

Grafik TradingView’den

BJKAS negatif yüklü (%-1.4019) bir yol haritasında 4.22 fiyatında kırmızı mumlar oluşturdu.

Müthiş osilatör -0.1058 hafif bir kırılma anında denebilir. BJKAS, gerçek aralığın ortalaması 0.1097 anlamında oldukça pozitif.

Emtia Kanal Endeksi -97.8887 çizgisinde bulunmaktadır. BJKAS en son sağlam bir momentum (0.08) ile grafiğe şekil veriyor.

Direnç noktalarının 4.55 olarak bulunduğu savunulabilir. BJKAS istenilen Al sinyalini geç ve kısa verdi. Tekrar Sat sinyallerindedir.

Grafik TradingView’den

TSPOR, varlığın yönü maalesef 6.25 fiyatıyla aşağıda ve %-0.4777 değişimi gözlemlenmektedir.

Müthiş Osilatör 0.0434 seviyesini bizlere sunmaktadır. Gerçek aralığın ortalamasının 0.1441 istenen çizgide olduğu savunulabilir.

Direnç noktalarının 6.34 mühim noktadır.

Sonuç itibariyle, Fransa’da 500 üzerinde ibadethanenin kapanması, polislerin gençlere şiddet uygulaması Türk’lerin geri dönmesine neden olabilir. Bu da Avrupa’dan gelen sıcak paranın azalması anlamına geldiği savunuluyor. Karşı düşünceye göre ise Euro bazlı Türkiye enflasyonunun aşırı hayat pahalılığını artırdığı ve Avrupa’da oy kullanan Türk’lerin alım gücünün 16 kat yüksek olmasından dolayı Türkiye’deki seçimlerin adil olmadığı ve 100 binin üzerinde Suriye’lilere de oy hakkı verilerek hakkaniyetin azaldığı belirtiliyor.

Okan Özdemir