Gram Altın Grafiği: Cari açığı azaltma yolunda

Yerli ve yenilenebilir enerjiyi güçlendirerek cari açığı azaltma amacıyla çalıştıklarını vurgulayan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Yılmaz;

“Türkiye’nin temel sorunlarından biri olan cari açık konusunda enerji ithalatının büyük rol oynadığını belirtiyoruz. Kendi doğalgaz ve petrol üretimimizi artırırken nükleer enerjiye yatırım yaparken, aynı zamanda yenilenebilir enerji kaynaklarını harekete geçirerek ve enerji verimliliğini artırarak enerji dışa bağımlılığını en aza indirme çabası içindeyiz.

Bununla birlikte, bölgesel ve küresel enerji güvenliğine katkıda bulunmak ve enerjide bölgesel ticaret merkezi olma hedeflerimiz arasında yer alıyor” dedi.

Yılmaz, Türkiye’nin sadece kendi enerji ihtiyacını karşılamakla kalmayıp aynı zamanda bölgesel bir ticaret merkezi olarak geniş bir coğrafyada enerji arz güvenliğine önemli bir katkı sağladığını da belirtti.

DXY‘nin hesabını bilenler için, ana döviz piyasası göstergesinin formülü oldukça ilgi çekici olabilir ki hem de uzmanlar için öyle bir hisse senedi tarayıcısı vardır ki çok önemlidir çünkü gün içi işlemlerde hız ve doğruluk son derece kritiktir.

Grafik TradingView’den

Gram altın grafik faizin artmasına rağmen daha net oluştu ve tekrar alım sinyali verdi. İlgili grafiği baktımızda 1977 desteğini ve 2025 direncine art arda giren yeşil mumların baskısıyla orta kanalda hafif aşağı dönük bir tren çizgisin oluşabileceğini görmekteyiz.

Onların yatay hareketten yeterince etkilenmeyerek 1950 seviyesinde güçlü bir alım satım furyasıyla karşılaştığını idrak edebiliriz.

Göstergeler zirveye taşınırken hassas terazi kıymetli madenler piyasasında olan Gümüş işlemlerini artmasıyla birlikte altının da yükselebileceği işaretini vermektedir.

Bu hafta 2025 direnci önem taşırken süper treninin al sinyali verdiğini daha çok sat sinyallerinin art arda çizgiyi takip ettiğini görmekteyiz.

Sonuç itibariyle, bölgesel ve küresel enerji güvenliğine katkıda bulunmanın ve enerjide bölgesel bir ticaret merkezi olmanın hedefler arasında… Ancak toplum olarak siyonizmi boykot olsun yerli ve milli halka arz hisselere yatırım yapmak olsun iyi bir şekilde ilerlemeliyiz. Cari açık ancak küçük yarı iletken teknolojisinde ve nano-yapay zekada çağ atlamakta daha mümkün olabilir.

Okan Özdemir

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!