Ferdi Kaza Sigortası nedir?

Ferdi Kaza Sigortası nedir?

Teminat Kapsamı

Kişinin poliçe kapsamında tanımlanan bir kaza nedeniyle, ölümü, geçici veya  sürekli olarak iş görme yeteneğini kaybetmesi durumunda, toplu bir para veya azami olarak belirlenmiş bir süre boyunca, aylık veya üç aylık gelir şeklinde tazmin edilmesini sağlayan poliçelerdir. Poliçe, genellikle yıllık olarak düzenlenir ve dönem sonunda, sigortalı, prim ödemeye devam etmeye hazır olsa dahi, sigortacının poliçeyi yenilememe hakkı söz konusudur. Sigortalının mesleği, önemli bir risk değerlendirme faktörü olmasına karşın, herhangi bir işte çalışmayan kişiler için de teminat verilebilmektedir. Kişi kendi adına veya sigorta edilebilir menfaatin bulunduğu hallerde, bir başkası adına da poliçe yaptırabilmektedir. Bu poliçeler, kazaya bağlı  olarak sigortalının yapmak durumunda olduğu tedavi harcamalarını da temin etmektedir.

Dikkat Edilecek Hususlar

İnsan hayatının değerini veya  organlarını yitirmesi sonucu, maddi kayıplarını belirlemek mümkün olmasa da, teminat limiti belirlemek gerekir. Sigorta teminat limitinin belirlenmesinde meslek, yaş gibi bazı özellikleri dikkate alınır. Bu limit sigortalının talebine istinaden belirlenir.

Poliçe üzerinde yazılı teminat limiti çerçevesinde bütün dünyada geçerlidir.

Poliçeler genellikle yıllık olmakla birlikte bir yıldan kısa süreli de olabilmektedir.

Kaynak: http://www.tsrsb.org.tr/sayfa/ferdi-kaza-sigortasi

Sigorta konusunda sormak istediklerinizi Sigorta Danışmanı’mıza aşağıdaki iletişim bilgileri veya form yardımıyla da iletebilirsiniz.

Bilge Sigorta

Ayşegül YILMAZ

Adres: Yeşiltepe Mah. 52 Sok. No:1 Ünver İş Merkezi K:2 D:15 Zeytinburnu / İSTANBUL

Telefon: 0 (212) 546 43 35
Fax: 0 (212) 546 43 49
E-Posta : gulayse@bilgesigorta.com
Web: www.bilgesigorta.com
Cep: 0 535 715 27 89

İletişim Formu

İletişim formu için buraya tıklayın

Finkafe'de Paylaş

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir