FENER, SOKM, TOASO: Ek Faiz Artırımı

St. Louis Fed Başkanı Bullard, ekonomik büyümeyi kısıtlayacak kadar ek faiz artırımı çağrısını yineledi. Bankacılık sektörünün karı ilk 10 ayda yaklaşık %408 arttı. Türkiye’de yüzde 500’lere yakın karlar görmüştük.

İstiklal Caddesi’ndeki terör saldırısının firari şüphelisi Bilal Hassan’ın yakalanan kardeşi Ahmad El-Hac Nwas, çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

Pentagon, Türkiye’nin Suriye’de kara operasyonu, IŞİD’e (ABD’nin kendisinin kurduğu terör örgütü olduğu söyleniyor) karşı kazanımları ciddi tehlikeye atacağını savundu. ABD, Türkiye’nin operasyonları üzerine Suriye’de PKK/YPG terör örgütlerini ve devriyelerini azalttı.

TSLA grafiği, yüzde 7 ile USD 194 fiyatında ilerlemektedir. Güçlü bir yükseliş yakalasa da beklentilerin altındadır.

Grafik TradingView’den

FENER 66.55 TL ve yüzde 1.84 ‘lük bir yükseliş ile günü kapattı. Süpertrend henüz yeni al sinyali verdi. 83 ‘te güçlü satışlar mevcut olup 55 – 60 arasında destek noktaları görülmektedir. Stoplos olarak 53 TL hedef gösterilebilir.

Grafik TradingView’den

SOKM tekrar al sinyalini yeniledi. 21 desteği ve 25 direnci arasındaki kanalda devam etmektedir. Süpertrend al sinyallerinde yer almaktadır. Hacim profilinin 13 ‘lerde kaldığını ve 30TL ‘ye bir ilerleyişin olduğunu gözlemlemekteyiz.

Grafik TradingView’den

TOASO 143.6 TL ile kapanış gösterdi ve yüzde 2.06 gibi bir yükseliş gerçekleştirdi. 4 saatlik grafikte regresyonun dışına çıktı. 126 TL desteğinin ve süpertrend sinyallerinin olumlu olduğunun farkındayız. 100TL direncinin kırılması oldukça güçtü.

Sonuç itibariyle, Bank of America, Fed’in küçülen ekonomiyi güçlü kılmak için para politikasında sıkılaştırmayı gelecek yıl yavaşlatacağını düşünüyor. Eninde sonunda faizleri indirmeye başlayacağını ve bunun 10 yıl vadeli Hazine kağıdı getirilerini düşüreceğini savunuyor. Şimdi ve burada piyasalar birçok şeyi olmadığı kadar hızlı fiyatlandırıyor ve bu sebeple risk yönetimi önem kazanıyor.

Okan Özdemir