EUR/USD Paritesi Yorumları / Ziraat FX – (19.04.2024)

EUR/USD: ABD’de politika faizinin daha uzun süre yüksek kalacağı endişeleriyle negatif etkilenen risk iştahı, jeopolitik gerilimlerin artmasıyla azalmaya devam etmekte. Piyasa katılımcıları tarafında güvenli limanlara talebin artmasıyla ABD on yıllık tahvil faizi düşüyor. Risk iştahındaki görüntüye karşın faizlerinde düşmesi Dolar’ı bir miktar baskılıyor. Diğer taraftan Fed üyelerinden de Fed Başkanı Powell’ı destekler nitelikte şahin açıklamalar geldi.

Minneapolis Fed Başkanı Kashkari, Fed’in bu yıl faizleri sabit tutabileceğini söyledi. New York Fed Başkanı Williams, ABD ekonomisinin gücü göz önüne alındığında kesinlikle faiz oranlarını düşürme konusunda acil bir ihtiyaç görmediğini belirtti. Atlanta Fed Başkanı Bostic, enflasyonun %2’lik hedefe doğru ilerlediğini ancak düşüş sürecinin beklenenden yavaş seyredebileceğini ve yıl sonuna kadar faiz indirimi olmayabileceğini açıkladı. Dün 1,0643 seviyesinden kapatan paritede teknik seviyelere bakıldığında ise riskten kaçınmanın pariteyi baskılayabileceğini ve 1,0580 seviyesine kadar geri çekilmenin görülebileceğini düşünüyoruz. Olası toparlamalarda ise 1,0690 seviyesi direnç konumunda. Yurtdışında veri gündemi bugün sakin.

Kaynak: ZiraatFX Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!