EUR/USD Paritesi Yorumları / Ziraat FX – (10.07.2024)

EUR/USD

Dün, ABD tarafında piyasaların odağında Fed Başkanı Jerome Powell’ın senato sunumu yer aldı. Powell sunumunda işgücü piyasasındaki risklere değindi ve faiz indirimi patikasında ihtiyatlı davranılması gerektiğini yineledi. Parite dünü %0,1 gerilemeyle 1,0813 seviyesinde tamamladı. Euro Bölgesinde ise siyasi gelişmeler etkisini sürdürmeye devam etse de önemli bir gelişme yaşanmadı.

Bugün piyasaların odağında, TSİ 17:00’da Fed Başkanı Powell’ın ABD Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi’nde gerçekleştireceği sunum yer alacak. Powell’ın sunumunda Fed’in para politikasına ve faiz indirimlerine yönelik ipuçları aranacak. Ayrıca, perşembe günü açıklanacak ABD enflasyon rakamları bu haftanın en önemli verileri olarak dikkat çekiyor. Teknik seviyelere baktığımızda, 1,0800 seviyesi destek olarak öne çıkarken, 1,0845-1,0890 seviyeleri direnç olarak öne çıkıyor.

Kaynak: ZiraatFX Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!