EUR/USD Paritesi Yorumları / İntegral Yatırım – (20.06.2024)

EURUSD’de sakin seyir devam ediyor

EURUSD paritesi, hafta sonu yaşanan düşüşün ardından EURO bölgesi enflasyon verilerinin beklentilere paralel gelmesi ile birlikte sakin seyrini sürdürüyor. Parite için ABD verileri önem arz etmekte. ABD faiz indiriminin bu sene bir kez olacağı yönündeki güncelleme ve enflasyon verilerindeki beklentileri karşılamayan sonuçlar, faizlerin bir süre daha bu seviyelerde kalacağının işaretini vermişti. Avrupa ise güçlü dolar görünümü karşısında enflasyonu dizginleyebilmek için ekstra önlemler alabilir. Bugün ABD tarafından gelecek olan işsizlik verileri takip ediliyor olacak. Bu veriler ABD enflasyonu hakkında bizlere ipucu vermeye devam edebilir. Beklentilere paralel sonuçlar gelmemesi durumunda piyasada bunun fiyatlamaları görülebilir.

Teknik Analiz: EURUSD paritesi gelen satış ile birlikte 22 günlük hareketli ortalamasının altında fiyatlamasını sürdürdü. 1,0730 seviyelerinde fiyatlamaya devam eden parite 22 günlük hareketli ortalaması olan 1,0800 seviyesini aşması halinde 1,0880 bölgesi direnç seviyesi olarak karşımıza çıkabilir. Buna karşın aşağı yönlü hareketliliklerde 1,0630 destek seviyesi olarak takip edilebilir.

Destekler: 1,0680 / 1,0630 / 1,0610
Dirençler: 1,0810 / 1,0880 / 1,0920

Kaynak: İntegral Yatırım Forex ve VİOP Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!