EUR/USD Paritesi Yorumları / İntegral Yatırım – (19.04.2024)

EURUSD yatay sınırlı negatif

Orta Doğu merkezli haberler gelmeye devam ediyor. İran’ın nükleer tesislerinin bulunduğu İsfahan eyaletinde patlamalar tansiyonun yeniden artmasına yol açmış durumda. Konuyla ilgili haber akışının içeriğine bağlı olarak Dolara olan talep artıyor. Haliyle dolara olan talep pariteyi baskılıyor. Öte yandan ECB’nin haziran ayından itibaren kademeli faiz indirimlerine başlayacağı ve İngiltere Merkez Bankası’nın da haziran ayından itibaren ECB ile paralel kademeli faiz indirimlerine gideceği tahmin ediliyor. Faiz indirimine yönelik değişiklikler paritede baskıyı artıran diğer bir unsur olarak karşımıza çıkıyor. Günlük işlemlerde dolar endeksinde oluşabilecek geri çekilme hareketi paritede tepki alımlarının hızlanmasını sağlayabilir.

Teknik Analiz: EURUSD paritesi 1,063 eviyesinden işlemden geçiyor. Paritede oluşabilecek tepki alımlarında 1,0700 ve 1,0770 seviyeleri gün içi direnç bölgeleri olarak izlenebilir. Buna karşın satışlar yoğunlaştığı takdirde 1,0600 ve 1,0570 seviyeleri gün içi destek seviyeleri olarak izlenebilir.

Destekler: 1,0610 / 1,0600 / 1,0570
Dirençler: 1,0700 / 1,0770 / 1,0810

Kaynak: İntegral Yatırım Forex ve VİOP Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!