Altın Yorumları / İntegral Yatırım – (19.04.2024)

Ons altından yeni rekor

İran’ın nükleer tesislerinin bulunduğu İsfahan eyaletinde patlamaların olduğu haberleri ile ons altın 2400 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Ons altın belirsizliğin yükseldiği dönemde jeopolitik risklerin artması ile birlikte güçlü duruşunu devam ettiriyor. ABD’den güçlü makro veriler geliyor. İstihdam tarafında güçlü seyir, enflasyon tarafında katılık halen devam ediyor. Dolayısıyla piyasa faiz indirim beklentileri de öteleniyor. Orta Doğu’da yeni negatif haber duyulmamaya devam edilirse altın kısa vadede yatay bir görünüm sergileyebilir. Teknik olarak ana yön yukarı olmaya devam ediyor.

Teknik Analiz: Ons altın simetrik hedef bölgesi olan 2380 seviyesini kırmasıyla birlikte bu seviyeden işlemden geçiyor. Ana yön yukarı olmakla birlikte sarı metalde pozitif momentum hız kazandığı takdirde 2400 ve üzeri yükseliş potansiyeli öngörüyoruz. Ancak olası kar realizasyonlarında 2360 bölgesine doğru geri çekilmeler oluşabilir. Bu bölgeden tekrardan tepki alımları izleyebiliriz.

Destekler: 2360 / 2340 / 2330
Dirençler: 2400 / 2430 / 2470

Kaynak: İntegral Yatırım Forex ve VİOP Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!