EUR/USD Paritesi Yorumları / İnfo Yatırım – (3.04.2024)

Haftanın üçüncü işlem gününe başlarken ekonomik takvime baktığımızda Euro varlıkları için oldukça önemli olan TÜFE verisinin olduğu görülüyor. Euro bölgesinden gelecek olan enflasyon verisi bugün TSİ 12:00’da açıklanacak. Avrupa Merkez Bankası’nın da yakından izlediği veri ile birlikte euro varlıklarında volatilite oldukça artacaktır. Bilindiği gibi bankanın enflasyon oranı yüzde 2. Faiz oranında da ilk indirim adımı için bölgeden gelecek olan ekonomik verilerin yakından izleneceği açıklamaları takip edilmişti.

Bu sebeple gelecek veri ile birlikte bankanın ilk indirim adımını ne zaman atabileceği yönünde ipuçları aranacak. Genel beklenti ise ilk adımın yaz aylarının başlarında olabileceği yönünde. Son olarak Avrupa MB Yönetim Konseyi Üyesi olan Holzmann; faiz indirimi için Nisan ayının radarda olmadığı, Haziran’da ellerinde daha çok veri olacağı yönünde açıklamalarda bulundu. ABD kanadında ise yeni günde 15:15’da ADP özel sektör; 16:45 ve 17:00’da ise PMI verileri açıklanacak. 19:10’da ise FED Başkanı Powell’ın açıklamaları izlenecek. EURUSD paritesini teknik olarak inceleyecek olursak 1.0803 – 1.0858 – 1.0941 seviyeleri direnç noktaları olarak; 1.0724 – 1.0693 – 1.0656 seviyeleri ise destek noktaları olarak takip edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!