Altın Yorumları / İnfo Yatırım – (3.04.2024)

Ons altın tarafında piyasalar yeni günde ABD’den gelecek olan önemli ekonomik verileri izleyecek. İlk olarak TSİ 15:15’te ADP özel sektör istihdam verisi piyasaların radarında olacak. Cuma günü açıklanacak olan Tarım Dışı İstihdam verisinin öncüsü sayılabilecek bu veri ile birlikte küresel bazda volatilite artacaktır. Ardından sırasıyla 16:45 ve 17:00’da ABD’den PMI verileri izlenecek. 19:10’da ise FED Başkanı Powell’ın açıklamaları takip edilecek. Görüldüğü gibi yoğun bir gündem piyasaları bekliyor.

Bu gündemden genel olarak FED’in 2024 yılında ilk faiz indirim adımını ne zaman atabileceğine yönelik ipuçları aranacak. FED son toplantısında 2024 yılında üç adet faiz indirim öngörüsünü yinelemişti. Fakat zamanlama konusu halen belirsiz. Fakat genel beklenti yaz aylarının başlarında ilk indirim adımının atılabileceği yönünde. Bu sebeple ABD’den gelecek olan ekonomik verilerin önemi oldukça fazla. XAUUSD grafiğini teknik olarak inceleyecek olursak 2290 – 2300 – 2310 seviyeleri direnç noktaları olarak; 2275 – 2260 – 2240 seviyeleri ise destek noktaları olarak takip edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!