EUR/USD Paritesi Yorumları / İnfo Yatırım – (19.04.2024)

Haftaya 1.0628 seviyelerinde başlangıç yapan EURUSD paritesi, haftanın son işlem gününe de bu seviyelerin yakınlarında başlangıç yaptı. Hafta sonu İran’ın İsrail’e olan saldırısı ile haftaya başlangıç yapılmıştı. Yeni güne ise İsrail’in İran’a yönelik saldırı haber akışları ile başlandı. Orta Doğu’da artan endişeler ve jeopolitik riskler piyasalar üzerindeki fiyatlamalara da etki ediyor. Ekonomik takvime baktığımızda ise yeni günde piyasaları sert etkileyebilecek bir ekonomik veri akışı bulunmuyor.

Küresel gelişmeler yakından takip edilecek. Dolar kanadında ise dün New York FED Yetkilisi Williams faiz konusunda açıklamalarda bulundu. Williams; enflasyondaki yavaş ilerleme göze alındığında kesinlikle faiz oranlarını düşürme konusunda acil bir ihtiyaç görmediğini belirtti. EURUSD paritesini teknik olarak inceleyecek olursak 1.0664 – 1.0696 – 1.0729 seviyeleri direnç noktaları olarak; 1.0602 – 1.0563 – 1.0512 seviyeleri ise destek noktaları olarak takip edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!