Altın Yorumları / İnfo Yatırım – (19.04.2024)

Piyasalar yeni günde İsrail’in İran’a yönelik olası saldırı haber akışı ile başladı. ABD medyasında yetkililere dayandırılan haberlerde, İsrail’in İran’a yönelik bir saldırı düzenlediği belirtildi. Fakat bu konuda iki taraftan da bir doğrulanma gerçekleşmedi. Fakat bu haber akışları bile jeopolitik riskleri artırdı ve ‘güvenli liman’ olan altında yukarı yönlü hareketlenmeler yaşandı. Bu konuda gelecek olan haber akışları yakından takip edilecek. Diğer yandan FED kanadında ise New York Fed Başkanı Williams’ın faiz konusunda açıklamaları takip edildi.

Williams; enflasyondaki sürece bakıldığında faiz indirimi için acele davranılmasının gerekmediğini düşündüğünü belirtti. Yeni günde ekonomik veri bakımından cılız bir gün piyasaları bekliyor. XAUUSD grafiğini teknik olarak inceleyecek olursak 2400 ve 2430 seviyeleri direnç noktaları olarak; 2360 – 2325 – 22885 seviyeleri ise destek noktaları olarak takip edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!