EUR/USD Paritesi Yorumları / İnfo Yatırım – (16.05.2024)

EURUSD

Piyasalar ABD kanadından gelen enflasyon verisini takip etti. Çalışma Bakanlığı’nın açıklamasına göre ABD’de TÜFE, Nisan’da aylık bazda yüzde 0.3; yıllık bazda ise yüzde 3.4 yükselme gerçekleştirdi. Aylık bazda veri beklentilerin bir tık altında gerçekleşti. Diğer yandan çekirdek enflasyonda da 6 ay sonra ilk kez yavaşlama görüldü. Veri ile birlikte küresel bazda volatilite oldukça arttı. Yarın da piyasalar Euro bölgesinden gelecek olan enflasyon verisini takip edecek.

Veri ile birlikte Avrupa Merkez Bankası’nın para politikası konusundaki beklentileri şekillenecek. Yeni günde Euro kanadından gelecek ve piyasaları sert etkileyebilecek bir ekonomik veri akışı bulunmuyor. Piyasalar 15:30’da ABD’den açıklanacak olan işsizlik haklarından yararlanma başvuruları ve philadelphia fed imalat endeksi ekonomik verilerini takip edecek. EURUSD paritesini teknik olarak inceleyecek olursak 1.0901 – 1.0942 – 1.0980 seviyeleri direnç noktaları olarak; 1.0866 – 1.0813 – 1.0727 seviyeleri ise destek noktaları olarak takip edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!