EUR/USD Paritesi Yorumları / İnfo Yatırım – (10.07.2024)

EURUSD

İçerisinde bulunduğumuz haftaya gapli aşağı yönlü fiyatlama ile başlayan EURUSD paritesi, hafta içerisinde dalgalı bir seyir izliyor. Euro kanadında gündem, haftasonu Fransa’da yapılan erken genel seçimlerin ikinci turuydu. Seçim sonucunda solcu 4 partinin oluşturduğu Yeni Halk Cephesi’nin kazanımı ile sonuçlandı. Diğer yandan piyasalar ABD Kongresi’nde sunum gerçekleştiren FED Başkanı Powell’ı takip etti. Powell sunumunda; daha fazla iyi verinin enflasyonun hedefe ilerlediğine dair güveni artıracağını ve son verilerin mütevazi bir ilerleyeme işaret ettiğini belirtti.

Powell’ın gerçekleştirdiği sunum ile FED’in Temmuz’da yapacağı toplantıda da faizleri değiştirmeyeceğine yönelik beklentiler güçlendi. Yeni günde 17:00’da FED Başkanı Powell’ın diğer sunumu takip edilecek. EURUSD paritesini teknik olarak inceleyecek olursak 1.0852 – 1.0880 – 1.0916 seviyeleri direnç noktaları olarak; 1.0800 – 1.0776 – 1.0752 seviyeleri ise destek noktaları olarak takip edilebilir.

Kaynak: İnfo Yatırım Forex Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!