EUR / USD Paritesi Yorumları / Forex Koçu – (24.01.2018)

Günlük Euro/Dolar Paritesi Yorumu

Geride bıraktığımız günde de söylediğimiz gibi Euro Dolar karşısında ki güçlü duruşunu devam ettiriyor. Varlık alım programında azaltmaya gidilebileceği yönünde ki söylentiler , Almanya ve Avrupa bölgesinden gelen çok iyi Zew rakamları paritenin yukarı yönlü hareketlenmesine destek oldu. Tabi bu hareketlenmelerde kayıplarını devam ettiren dolarında etkili olduğunu söyleyebiliriz. 1.2335 seviyelerini test eden EURUSD paritesi yeni günde de 1.23’lü seviyelerin üzerinde tutunmaya çalışıyor. Ekonomik takvim açısından bugün Avrupa’da PMI günü diyebiliriz. Olası gelecek olan iyi PMI rakamları da Euro’nun yükselişini devam ettirmesini sağlayabilir. Bu hafta başlayacak olan Davos zirvesi de Euro da oldukça volatilite yaratabilecek gibi gözüküyor.

Teknik olarak baktığımızda yukarı yönlü hareketlenmelerde 1.2328 kısa vadede önümüze çıkan ilk direnç, bu seviyenin kırılmasıyla birlikte 1.2359 direnç hedef olarak takip edilebilir. Geri çekilmelerde ise 1.2245, 1.2192 ve 1.2109 seviyesi önemli destek seviyeleri.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN