ESEN Teknik Analizi / A1 Capital – (9.07.2024)

ESEN

Teknik Görünüm

• Hisse orta vadeli yükselen trend üzerinde hareket ediyor. Buna rağmen son iki haftalık süreçte zayıf ve yatay ilerlediğini gözlemliyoruz.

• Teknik göstergelerin genelinin pozitif yönde ilerliyor olmasına ek olarak hisse 22 ve 50 günlük önemli ortalamalar üzerinde fiyatlanıyor. Bu durum bakıldığında olumlu görünse de, hissenin bugün önceki günlere göre zayıf kalması temkinli hareket edilmesi gerektiğini gösteriyor.

• Bu doğrultuda 21.86 seviyesi ilk destek olarak karşımıza çıkıyor. Bu seviye üzerinde taşınan pozisyonlar sürdürülebilir. Ancak yeni alımlar için hissede tepki hareketlerinin oluşmasını beklemek uygun olacaktır.

• Olası hareketlenmelerde 22.56 seviyesi ilk direnç olarak hedeflenebilir. Bu seviyenin aşılması hareketin devamını getirebileceğinden yeni alım yapılması için uygun bir seviye olurken sırasıyla 23.18 ve 23.7 6 seviyeleri yeni dirençler olarak takip edilebilir.

DESTEK 21.86 20.84 20.24
DİRENÇ 22.56 23.18 23.76

Kaynak: A1 Capital

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!