Ericom Şirket Haberleri – (27.12.2011)

Şirketten Kamuyu Aydınlatma Platformu’na yapılan açıklama şöyle:

Şirketimiz ve Çin Halk Cumhuriyeti menşeili POTEVIO, Ülkemizde test olarak denenmekte olan ve 2014 yılı sonuna kadar tüm Türkiye de uygulamaya geçilmesi planlanan Sayısal Karasal Yayıncılık ( Digital Video Broadcast Terrestrial ) ürünleri için işbirliği ve temsilcilik anlaşması imzalamıştır.

Sayısal Karasal Yayın Teknolojileri ile analog yayın için bir kanaldan bir TV program yayını  yapılabilirken, karasal sayısal yayın bir kanaldan en az dört, en fazla altı TV program yayını yapılmasına imkan verdiğinden, frekansların daha etkin ve verimli kullanılması sağlanmış olacaktır. Analog teknolojide mümkün olmayan hareket halinde kaliteli yayın iletişimi , karasal sayısal yayın teknolojisi ile mümkün hale gelecek ve televizyon yayınlarının mobil cihazlarda kullanımı sağlanacaktır.  Tek frekans ağı (SFN) teknolojisi sayesinde aynı kanaldan yayın yapan farklı noktalardaki sayısal yayınlar birbirlerini bozmak yerine kuvvetlendirdiğinden girişim  sorunu ortadan kalkacak, frekansların etkin ve verimli kullanılması sağlanacak, DVB-H yayınlarına uyumlu el cihazlarına ve cep telefonlarına yönelik televizyon yayınları iletilebilecektir. Karasal sayısal televizyon yayıncılığında kullanılan televizyon vericilerinin daha az güç harcayarak aynı alanı kapsaması sağlanacak böylece insan sağlığını tehdit eden elektromanyetik kirlilik azaltılmış olacaktır.

China Potevio Co. Ltd . 23 Temmuz 2003 tarihinde Çin Posta ve Telekomünikasyon Endüstri  Şirketine bağlı devlet şirketi olarak  IT ekipman ve hizmet üretimi alanı için kurulmuştur. Ana alanı telekomünikasyon , yayıncılık ve yeni enerji alanları olan olan şirket bilimsel ve teknolojik gelişmeleri uluslarası alana taşımıştır. Şirket, ABD , Japonya , Rusya , Fransa , Finlandiya , İsveç , Norveç , İngiltere , Birleşik Arap Emirlikleri , Yemen , Hindistan , Iran , Pakistan , Endonezya , Vietnam , Güney Afrika , Nijerya , Etiyopya , Zimbabwe , Angola , Brezilya , Küba , Kolombiya , Venezuela  gibi ülkelerde hizmet vermektedir.

Kaynak: http://www.kap.gov.tr/yay/Bildirim/Bildirim.aspx?id=180802

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir