Enka İnşaat Hisse Yorumu / Ata Yatırım – (20.01.2014)

Enka İnşaat Hisse Yorumu

Hisse Fiyatı, TL 6.70
12 Aylık Hedef Hisse Fiyatı, TL 8.46
Beklenen Temettü Verimliliği 1.2%
Beklenen Hisse Fiyat Artışı 25.0%
Toplam Yükselme Potansiyeli 26.2%

Sağlam temellerle büyüyen taahhüt faaliyetleri…

• Taahhüt segmentindeki güçlü görünüm devam ediyor.

• Rus gayrimenkul piyasası fırsatlar sunmaya devam ediyor.

• Zayıf TL ve yurtiçi talep oynaklığına karşı dayanıklı

Taahhüt segmentinde gelecek vaad eden görünüm.

Kalan iş miktarının %33’ünü oluşturan Irak’ın, şirket için güçlü büyüme fırsatı sunduğunu düşünmekteyiz. Ülkenin yeniden inşaası adına yoğun altyapı yatırım planları mevcut. Irak taahhüt pazarının Enka için öncelikli büyüme potansiyeli taşıdığını düşünmekteyiz. Taahhüt segmenti gelir ve FAVÖK’lerin 2013 yılında yıllık bazda sırasıyla 88% ve 220% artış göstermesini beklemekteyiz. Taahhüt işi alımlarının ön görülebilir bir gelecekte güçlü kalmaya devam edeceğini düşünmekteyiz. 2014 yılı için taahhüt segmenti gelirlerinin yıllık 28% oranında artış göstermesini, FAVÖK’ün ise yıllık bazda 15% artmasını öngörmekteyiz. Şirket, 300milyon € (yaklaşık 410 milyon ABD$) büyüklüğündeki Kosova otoyolu projesi işini alarak 2014 yılına olumlu bir başlangıç yaptı.

Rus gayrimenkul piyasası fırsatlar sunmaya devam ediyor.

Ilımlı büyüme beklenen Rus ekonomisinde, iş sektörü ve aktivitesine yönelik olumlu algılama gayrimenkul talebine destek veriyor. Bu olumlu ortamdan faydalanmak için Enka, Kuntsevo ve Sergiev Posad projelerine başladı. Bu iki projeyle şirketin 2015 itibariyle yıllık 69 milyon ABD doları, 2017 yılı itibariyle ise 72 milyon ABD doları ek kira geliri yaratılacağını öngörmekteyiz.

Zayıf TL’ye dirençli.

Enka İnşaat’ın iş modeli Türkiye ekonomisine oldukça sınırlı bir bağımlılık taşıyor. Net Aktif Değeri’nin (NAD) 79%’ini oluşturan iş kolları, Türkiye dışında faaliyet gösterirken, NAD’nin 19%’unu oluşturan enerji segmenti Yap-işlet modeline sahip olması ile nakit akışı ülke ekonomisinde oluşabilecek talep ve kur oynaklığına karşı korunaklı bir yapıya işaret ediyor

Ata Yatırım Hisse Senedi Stratejisi – 2014 Raporu

Raporun tamamı için tıklayın.

Tüm Enka İnşaat hisse yorumları için tıklayın!

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

Hisse senetleri ve piyasalar konusunda sormak istediklerinizi piyasa uzmanımıza aşağıdaki form yardımıyla iletebilirsiniz.

İletişim Formu

İletişim formu için buraya tıklayın

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir