En başarılı beş lider arasında Erdoğan da var

New York merkezli madencilik şirketi Albanian Minerals and Bytyci ShPK’in CEO’su Sahit Muja tarafından yapılan ve Wall Street Journal’da da yer verilen değerlendirmede Başbakan Tayyip Erdoğan, 2010’un en başarılı liderleri arasında gösterildi.

Aralarında Türkiye, ABD ve Brezilya’nın da bulunduğu 15 ülkeye bakır ve nikel gibi maden tedariki sağlayan şirketin CEO’su, ilk beşte gösterdiği liderleri özellikle ülkelerin gösterdiği ekonomik performanslara göre değerlendirdi.

Muja’nın en iyi liderler sıralamasında, Çin Devlet Başkanı Hu Jintao, Brezilya Devlet Başkanı Luiz Inácio Lula da Silva, Hindistan Başbakanı Manmohan Singh, Erdoğan ve Arnavutluk Başbakanı Sali Berisha yer aldı.
 
Değerlendirmede Erdoğan için şu ifadelere yer verildi:

“Uluslararası Para Fonu (IMF) Türkiye’nin 2010’da yüzde 7.8 büyüyeceği öngörüsünde bulundu. Erdoğan’ın liderliğini yaptığı hükümetin hem siyasi hem de ekonomik nüfuzunu birlikte artırma politikası başta Balkanlar olmak üzere, Ortadoğu ve eski Sovyetler Birliği üyesi ülkelerde başarı gösteriyor. Ancak bu başarı son yıllarda AB, Rusya, Hindistan, Çin ve Afrika’ya doğru genişliyor.

“Türkiye, Arnavutluk, Kosova, Bosna, Kuzey Irak, Libya, Kazakistan, Azerbeycan, Türkmenistan, Bulgaristan, Romanya, Afganistan, Irak, Katar ve Cezayir’deki en büyük yatırımı gerçekleştiren ekonomi durumunda.”
  
 
* Bu yazı Wall Street Journal’da “Turkey’s Prime Minister Recep Tayyip Erdogan world’s top five best leaders for 2010” başlığıyla yayımlanan haberden derlenmiştir.

Kaynak: http://www.hurriyet.com.tr/ekonet/16097856.asp?gid=303

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir