Emlak Konut GYO Hisse Yorumu / Halk Yatırım – (26.10.2018)

Emlak Konut GYO Hisse Yorumu

Şirkete ilişkin bilanço beklentisi ile değerlendirme notlarımızı aşağıda görebilirsiniz:
– Emlak Konut GYO’nun 3Ç18 finansallarını 30 Ekim tarihinde açıklaması bekleniyor.
– Şirketin yıllık bazda %71,6 düşüşle 408 mn TL net satış geliri açıklamasını öngörüyoruz.
– FAVÖK’ün de yıllık bazda %86,2’lik düşüşle 74 milyon TL seviyesinde gerçekleşmesini öngörürken; FAVÖK marjının %18,1 seviyesine gerilemesini bekliyoruz.
– Net karın ise 3Ç18’de yıllık bazda %89 düşüşle 48 mn TL seviyesinde gerçekleşeceğini tahmin ediyoruz (ortalama piyasa beklentisi 61 mn TL)

Temel Analiz: Emlak Konut GYO’nun gelir paylaşımlı projelerinden kısmi geçici kabulü yapılan Bulvar İstanbul ve Evvel İstanbul projeleri ile anahtar teslim projelerinden olan Körfezkent 4. Etap projeleri üçüncü çeyrekte gelirlere katkısı olacak projeler olarak ön plana çıkıyor. Dolayısıyla, Emlak Konut GYO’nun üçüncü çeyrekte düşük teslimatlar nedeniyle zayıf ciro performansı sergilemesini bekliyoruz. Bu doğrultuda, EKGYO’nun yıllık bazda %71,6 düşüşle 408 mn TL net satış geliri açıklamasını öngörüyoruz. FAVÖK’ün de yıllık bazda %86,2’lik düşüşle 74 milyon TL seviyesinde gerçekleşmesini öngörürken; FAVÖK marjının %18,1 seviyesine gerilemesini bekliyoruz. Net karın ise 3Ç18’de yıllık bazda %89 düşüşle 48 mn TL seviyesinde gerçekleşeceğini tahmin ediyoruz (ortalama piyasa beklentisi 61 mn TL). Araştırma Birimi’miz, EKGYO için 12 aylık vadede 2,70 TL hedef fiyat belirlemekte ve “AL” tavsiyesi vermektedir.

Olası Katalizörler : Şirketin devam eden projelerine ve mevcut varlıklarına ilişkin satış haberleri ve yeni projelere ilişkin gelişmeler ile konut kredisi faiz oranlarında yaşanabilecek bir geri çekilme veya konut alımlarında devlet desteği vb. haberler hisse performansına olumlu yansıyabilir.

Yabancı Takası: Hissede yılbaşından bu yana yabancı takas oranı %68,59 seviyesinden %67,64 seviyesine gerilerken, ilgili dönemde Borsa İstanbul yabancı takas oranı %65,64 seviyesinden %62,93 seviyesine gerilemiştir.

Teknik Analiz: Tarihi zirve seviyesinden gelen satışlar sonrası satış kanalında hareket eden hissede kanal desteğine doğru sarkmalar devam edebilir. Ancak Macd indikatör pozisyonu ile pozitif uyumsuzluk hissede düşüşleri sınırlandırabilir. Kanal direnç seviyesi olan 2,00 seviyesi kırılması halinde ise yükseliş eğilimi 2,12 ve 2,48 direnç seviyelerine güç kazanacaktır.

Raporun tamamı için tıklayın.
Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN