Emlak Konut GYO Hisse Yorumu / Deniz Yatırım – (19.06.2020)

EKGYO – Hedef Fiyat: 2.28 TL

Düşük konut kredisi faiz oranları ve şirketin finansman giderlerinin azalma eğiliminde olması nedeniyle Emlak Konut GYO için AL olan önerimizi ve 2,28 TL olan hedef fiyatımızı koruyoruz. Şirketin toplam borcu tamamı TL cinsinden 5,4 milyar TL seviyesindedir. 2019 yılında %17,62 olan ortalama faiz oranı %11,23’e gerilemiştir. Bu da şirketin finansman giderlerini 2020 yılında aşağı çekebilecektir.

Emlak Konut GYO 1Ç20 ön satış rakamlarını Nisan ayı ortasında açıklamıştı. 1,107 adetlik satışa karşılık olarak 1,2 milyar TL’lik ön satış geliri elde edilmişti. Şirket 2020 tüm yılda 640 bin metrekare ön-satış ve 5,1 milyar TL ön-satış geliri hedefliyor. Basında çıkan haberler doğrultusunda bu hedefin önemli bir kısmının Haziran ayı içerisinde gerçekleştirildiğini görüyoruz.

Düşük konut kredisi faiz oranları, hükümetin inşaat sektörüne ivme kazandırma çabaları, yeni konut stoğunun azalması ve düşen finansal enstrümanlarının getirilerinin gayrimenkul yatırımını tetikleyebilecek olması nedeniyle yılın geri kalan kısmında yeni konut satışlarının toparlanma eğiliminde olabileceğini düşünüyoruz.

Kaynak: Deniz Yatırım Model Portföy

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN