Tofaş Oto Hisse Yorumu / Deniz Yatırım – (19.06.2020)

TOASO – Hedef Fiyat: 29.00 TL

Tofaş, yılın ilk 2 ayında adetsel bazda güçlü satış rakamları yakalarken Mart ayının ikinci yarısından itibaren Covid-19 sebebiyle satış adetlerinde hem Türkiye, hem de Avrupa’da daralmalar gözlemlendi. Hisse 12 aylık geriye dönük verilere göre 7,7x F/K ve 5,9x FD/FAVÖK çarpanlarında işlem görmektedir.

Otomotiv sektöründe en kötünün geride kaldığı düşüncesinde olup son dönemde kamu bankalarının öncülüğünde taşıt kredi faizlerinin düşmesinin iç piyasayı canlandıracağını düşünüyoruz. Nisan sonundan bu yana ivme kazanan taşıt kredileri büyümesi 12 Haziran ile biten haftada haftalık %5,5 seviyesine ulaşmıştır.

Pandemi dönemi içerisinde bireysel araç kullanımının artabilecek olması ve alım gücüne daha uygun olması nedeni ile Tofaş’ın satış hacminin artış eğiliminde olmasını bekliyoruz. Yurtiçinin yanı sıra al/ öde anlaşmasının da desteğiyle yurtdışı satış adetleri de garanti altında olduğu için hisseyi beğenmeye devam ediyoruz.

Kaynak: Deniz Yatırım Model Portföy

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN