Dolar Yorumları / Yapı Kredi – (28.02.2024)

ABD bilanço döneminin sonuna yaklaşılması makro veri odaklı piyasaya dönülmesini sağlayabilir. Son gelen ABD makro verileriler, piyasa ve FED faiz indirim beklentilerini yaklaştırdı. FED’in ilk faiz indirimini gerçekleştireceği tarih için beklentiler ileriye kayarken Haziran’da faiz indirimine %70 olasılık verilmeye başlandı. Beklentilerde değişimin devam etmesi makro verilere bağlı olacak. Bu haftanın en önemli verisi Perşembe günü açıklanacak PCE enflasyon verisi olarak karşımıza çıkıyor.

Lokal tarafta, ajanda bu hafta nispeten sakin, 4Ç büyüme, cari denge, imalat PMI verileri dikkat çekiyor. Ana çerçevede yeni ekonomi yaklaşımının TL lehine sonuç üretmeye devam edeceği yönündeki görüşümüzü koruyoruz. Kur ılımlı yukarı eğilimini koruyor. Bu sabah 31,15 civarında işlem görüyor. Aşağıda 30,50 ve 30,00; yukarıda 31,50 ve 32,00 öne çıkan teknik seviyeler.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!