Doğan Holding Teknik Analiz / TEB Yatırım – (20.02.2013)

Doğan Holding Hisse Yorumu

Temel Açıdan:

Tavsiye: AL Hedef Fiyat : 1,27 TL

Teknik Açıdan:

Kısa Vadeli Hedef: 1,17 seviyeleri
Orta Vadeli Hedef: sırasıyla 1,23 seviyeleri ile 1,30-1,37 bandı
Ana Stop Loss: 1,06

Orta vade için trendi yukarı gördüğümüz hissede, ana destek noktası olarak 1,06 seviyesini takip etmekteyiz. Hissede Şubat ayına başlarken 1,16 seviyesine kadar yaşanan yükselişin sonrasında başlayan, iki haftadır etkili olan geri çekilme hareketi içinde, 1,06 seviyesinin altına inilmediği sürece, hissede düşüşün orta vadeli yükselen hareket içinde oluşan ara düzeltme hareketi olarak kalacağı, önümüzdeki süreçte 1,17 seviyesindeki ana direnç noktasına doğru yeni bir hareketlenmenin yaşanabileceği söylenebilir. Bu nedenle, 1,06 seviyesine stop loss koyup, hissede geri çekilme hareketi içinde pozisyon alınabileceğini düşünmekteyiz.

Hissenin 1,06 seviyesindeki desteğinin bozulması halinde, orta vadeli yükselen hareketin ivme kaybedeğini, satışların yoğunlaşmaya başlayacağını düşündüğümüzden, alınan pozisyonların kapatılmasını önermekteyiz.

Hissenin son dönemde artan satış baskısından kurtulabilmesi, daha uzun süreye yükselen hareketin yayılmaya başlayabilmesi için ise 1,17 seviyelerinin aşılmasını önemli görülmektedir. Hareketin bu yönde olması halinde, sırasıyla 1,23 seviyeleri ile 1,30-1,37 bandı hedeflenebilir.

Hissede yukarı ataklarda satış için de kısa vadeli pozisyonlarda 1,17 seviyelerine doğru hareketlenmelerin değerlendirilebileceğini düşünmekteyiz. Bu seviyenin aşılması halinde, orta vadeli pozisyonlarda satış için sırasıyla 1,23, 1,30 ve 1,37 seviyeleri takip edilebilir.

Raporun tamamı için tıklayın.

TEB Yatırım Günlük Teknik Analiz Bülteni

TÜM DOĞAN HOLDİNG HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

Hisse senetleri ve piyasalar konusunda sormak istediklerinizi piyasa uzmanımıza aşağıdaki form yardımıyla iletebilirsiniz.

İletişim Formu

İletişim formu için buraya tıklayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir