Demir Sağlık’ın Sunduğu İki Can Hamilelik Sigortası

Hamilelik Başladıktan Sonra Yapılabilen En Kapsamlı Sigorta: İki Can Sigortasından 6 Binden Fazla Anne Faydalandı

Hamilelik anne baba adayları için heyecan dolu bir süreç ve bu süreci olabilecek en sağlıklı şekilde geçirmek önemli. Hem anne adayı hem de bebek hamilelik sürecinde çeşitli kontrollerden geçiyor, testler yapılıyor. Bu nedenle pek çok ebeveyn hamilelik sigortası almayı tercih ediyor. Demir Sağlık’ın sunduğu İki Can Hamilelik Sigortası, hamilelik başladıktan sonra da yaptırılabilen en kapsamlı sigorta olarak öne çıkıyor. 2017 yılında hayata geçirilen bu sigortadan şimdiye kadar 6 binden fazla anne faydalandı.

Hamilelik, anne baba adaylarının yaşayabileceği en heyecan verici dönemlerden biri. Aileye katılacak yeni üyenin beklendiği bu süreci olabilecek en sağlıklı şekilde geçirmek önemli. Hem anne adayı hem de bebek hamilelik sürecinde çeşitli kontrollerden geçiyor, testler yapılıyor. Bu nedenle pek çok ebeveyn hamilelik sigortası almayı tercih ediyor. Doğum teminatı içeren tüm sağlık sigortalarının, normalde hamilelikten 6 ay ila 1 yıl öncesinde yapılması gerekiyor. Hamilelik başladıktan sonra bile sigorta yapılması imkanı sunan en kapsamlı poliçe ise Demir Sağlık tarafından sunulan İki Can Hamilelik Sigortası. 2017 yılında hayata geçirilen bu sigortadan şimdiye kadar 6 binden fazla anne faydalandı.

Geniş kurum ağı

İki Can Hamilelik Sigortası, tüm anne adaylarının tercihleri düşünülerek geniş kurum ağı ile hazırlandı. İki Can Hamilelik Sigortası (Tamamlayıcı sağlık sigorta tabanlı), İki Can Premium Hamilelik Sigortası (Özel sağlık sigortası tabanlı) veİki Can Koç Sağlık Hamilelik Sigortası (Özel sağlık sigortası tabanlı) seçenekleri sunuldu. İki Can Premium, hamilelik ve doğum alanında önde gelen sağlık kurumlarından Florence Nightingale Hastanesi’ni tercih eden anne adayları için geliştirildi. Yatarak tedavi, psikolojik danışmanlık, diyetisyen, hamilelik süreci için özelleştirilmiş ayakta tedavi paketi ve sınırsız doğum teminatının yanına ek olarak alınabilen komplikasyon teminatı da eklendi. İki Can Koç Sağlık ise yine Türkiye’nin en önemli sağlık kurumlarından Vehbi Koç Sağlık Grubu’nu tercih eden anne adayları için geliştirildi. Annelerin hamilelik dönemi ve doğum sonrasında anne ve bebek sağlığının bütünselliğine inanarak güvende hissetmeleri için yatarak tedavi, hamilelik süreci için özelleştirilmiş Hamilelik Takip Paketi ve sınırsız doğum teminatının yanına hamilelik sonrasında ihtiyaç duyulabilecek eğitim ve seminerleri, doğum sonrası diyetisyen görüşmeleri ve evde hemşire hizmetini de kapsayan bir sigorta. Program, İki Can Koç Sağlık poliçesi yapısına uygun olarak tüm Vehbi Koç Vakfı Sağlık Kuruluşlarında (Amerikan Hastanesi, Koç Üniversitesi Hastanesi, Bodrum Amerikan Hastanesi, Med Amerikan Tıp Merkezi) kullanılabiliyor ve bu sağlık kuruluşlarının kadrolu tüm doktorları program kapsamına dahil ediliyor. Bu işbirliğiyle ailenin en yeni bireyinin doğumundan sonraki ilk pediatri muayenesinden emzirme danışmanlığına, doğum sonrası diyetisyen ziyaretinden evde bir kez hemşire bakım hizmetine, doğum bilgilendirme kitapçığından doğum hediye sepetine kadar birbirinden farklı birçok alanda bu eşsiz deneyimin mutlu bir anıya dönüşmesi hedefleniyor. Ayrıca, aileler İki Can Hamilelik Sigortası yaptırdığında, yeni doğan bebekleri için talep ettikleri teminatlar ile düzenlenecek Farkı Bizden tamamlayıcı sağlık sigortası ürünlerinde başlangıçtan itibaren ömür boyu yenileme garantisi imkanı sunuluyor.

Genelde hamileliğin ilk 4 ayı içinde sigorta yaptırılıyor

İki Can Hamileik Sigortası hamilelik dönemi boyunca hatta 9. ayında bile satın alınabilen bir poliçe. Demir Sağlık verilerine göre İki Can Hamilelik Sigortası genelde (yüzde 83) hamileliğin ilk 4 ayı içinde alınıyor. 5. ayda alanlar yüzde 6, 6. ayda alanlar yüzde 4, 7. ayda alanlar yüzde 3, 8 ve 9. aylarda alanlar ise yüzde 2 olarak sıralanıyor. Demir Sağlık olarak ihtiyaçları gözetip bu yönde ürünler çıkarabildiklerini belirten Demir Sağlık Genel Müdürü Viktor Hodara, “Hamilelik sürecinde sigorta konusunda fikir değiştirenler, sürpriz hamilelik yaşayanlar olabiliyor. Böyle durumlar için hamilelik başladıktan sonra doğum sigortası yaptırma imkanı sunmak istedik. 9 ay 10 gün boyunca hem anne hem de bebek çeşitli kontrollerden geçiyor, testler yapılıyor. Bunlar da yüksek maliyetli olabiliyor. İki Can’da farklı paketler ile anne adaylarına uygun ürünlerimiz bulunuyor. Gördüğümüz ilgiden de çok memnunuz. Bunun da çeşitli nedenleri var. Bekleme süresinin olmaması en önemli neden. Annelerimiz isterse hamileliklerinin son günlerinde de bu sigortayı yaptırabilir. Sigorta sektöründe hamilelik risk olarak algılanır. Biz ise aileye yeni bir üyenin katılması ve mutluluk olarak görüyoruz. Farklı tercihler için farklı seçenekler oluşturarak pek çok ebeveyn adayına ulaşabildik. Bunun yanında nitelikli hastanelerle yaptığımız işbirlikleri de tercih sebebi oldu” diyor. Pandemi döneminde sağlığın öneminin daha iyi anlaşıldığını vurgulayan Hodara, “İçinde bulunduğumuz bu zor günlerde önceliğimiz anne adaylarımızın gönül rahatlığıyla en iyi hastanelerde doğum yapabilmeleri. Biz de Demir Sağlık olarak İki Canlı annelerimize alanında uzman doktorlar tarafından hamilelik takiplerini gerçekleştirme imkanı sunduğumuz ve kapsamlı hastanelerde doğum yapma imkanı sağlayabildiğimiz için mutlu ve gururluyuz” diyor.