Credit Suisse: “Türkiye rallisi henüz sona ermedi”

Credit Suisse, küresel gelişen piyasalar hisse senetleri strateji raporunda Türkiye’de rallinin henüz sona ermediğini belirtti.

Raporda, mevcut siyasi belirsizlik ve 7.5 aylık (gelişen piyasalara göre) daha iyi performansın ardından Türkiye hisse hisse senetlerine yatırım yapma durumunun tekrar değerlendirilmesinin sağduyulu olacağı, sonuçta ise küresel gelişen piyasalar (GEM) portföyündeki ağırlığı yüzde 20 arttırma yönündeki duruşunun korunmasına karar verildiği bilgisi yer aldı.

Söz konusu karara ilişkin nedenlerin başında Türkiye’nin gelişen piyasalar rallisinde genellikle daha iyi performans gösteriyor olması yer alıyor. Türkiye’de makroekonominin sağlıklı olması ve GSYİH’nin olumlu revizyonlara sahne olması ise diğer bir neden.

Raporda ayrıca, olumlu kararın arkasındaki sebeplerden biri olarak daha iyimser bir cari dengenin Türk Lirası’nda daha fazla istikrarın belirtisi olduğu şeklindeki görüş yer aldı. Credit Suisse’ye göre banka çarpanların cazip görünmesi ve tahvil faizlerinin hala düşecek yeri bulunması da Türkiye hisse senetlerine ilişkin kararda etkili oldu.

Credit Suisse’ye göre Türkiye hisse senetlerinde kar revizyonları, karlılık ve marjların tamamı GEM’e göre daha iyi durumda bulunuyor. Credit Suisse raporunda, değerlemelerin ve büyümenin de destekleyici etkide bulunduğunu belirtiliyor.

Bloomberg HT

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN