Coca-Cola Şirket Haberleri – (21.08.2013)

Ara Dönem Özet Konsolide Finansal Tablolar 
Hakkında İnceleme Raporu
Coca Cola İçecek A.Ş. Yönetim Kurulu’na
Giriş

1. Coca Cola İçecek A.Ş.’nin ekte yer alan 30 Haziran 2013 tarihli özet konsolide bilançosu, aynı tarihte sona eren altı aylık özet konsolide gelir tablosu, konsolide kapsamlı gelir tablosu, konsolide özkaynaklar değişim tablosu ve konsolide nakit akım tablosu tarafımızca incelenmiştir. Grup yönetiminin sorumluluğu, söz konusu ara dönem özet konsolide finansal tabloların Sermaye Piyasası Kurulu’nca kabul edilen finansal raporlama standartlarına uygun olarak hazırlanması ve sunumudur. Bizim sorumluluğumuz bu ara dönem özet konsolide finansal tabloların incelenmesine ilişkin ulaşılan sonucun açıklanmasıdır. Grup’un, detayları ilişikteki özet konsolide finansal tablo Dipnotu 2’de belirtilen yeniden düzenlemeler öncesi 31 Aralık 2012 tarihli konsolide finansal tablolarının denetimi ve 30 Haziran 2012 tarihli özet konsolide finansal tabloların incelenmesi, başka bir bağımsız denetim firması tarafından yapılmış, 15 Mart 2013 tarihli bağımsız denetim raporunda olumlu görüş verilmiş ve 27 Ağustos 2012 tarihli inceleme raporunda Sermaye Piyasası Kurulu’nca kabul edilen finansal raporlama standartlarına uymayan önemli bir hususa rastlanılmadığı ifade edilmiştir.

İncelemenin Kapsamı

2. İncelememiz, Sermaye Piyasası Kurulu’nca yayımlanan bağımsız denetim standartları hakkında tebliğde yer alan ara dönem finansal tabloların incelenmesi ile ilgili düzenlemelere uygun olarak yapılmıştır. Ara dönem finansal tablolarının incelenmesi, ağırlıklı olarak finansal raporlama sürecinden sorumlu kişilerden bilgi toplanması ve analitik inceleme ile diğer inceleme tekniklerinin uygulanmasını kapsamaktadır. Bir incelemenin kapsamı Sermaye Piyasası Kurulu’nca yayımlanan bağımsız denetim standartları çerçevesinde yapılan bağımsız denetim çalışmasına göre daha dar olduğundan, inceleme, bağımsız denetimde farkında olunması gereken tüm önemli hususları ortaya çıkarabilme konusunda güvence sağlamaz. Dolayısıyla, incelememiz sonucunda bir bağımsız denetim görüşü açıklanmamıştır.

Sonuç

3. İncelememiz sonucunda, ekteki ara dönem özet konsolide finansal tabloların, Sermaye Piyasası Kurulu’nca kabul edilen finansal raporlama standartlarına (Bkz. Dipnot 2), tüm önemli yönleriyle, uygun hazırlanmadığı konusunda herhangi bir hususa rastlanılmamıştır.

Diğer Husus

4. Detayları ilişikteki özet konsolide finansal tablo Dipnotu 2’de belirtilen ve 31 Aralık 2012 tarihli konsolide finansal tablolara ve 30 Haziran 2012 tarihli özet konsolide finansal tablolara ilişkin yeniden düzenlemeler tarafımızdan incelenmiştir. Söz konusu yeniden düzenlemelerde Sermaye Piyasası Kurulu’nca kabul edilen finansal raporlama standartlarına uygun olmayan herhangi bir hususa rastlanmamıştır.

Başaran Nas Bağımsız Denetim ve
Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik A.Ş.
a member of
PricewaterhouseCoopers
Burak Özpoyraz, SMMM
Sorumlu Ortak Başdenetçi
İstanbul, 21 Ağustos 2013

KAP’taki ilgili haberin detayı için: www.kap.gov.tr

SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir