Çelebi Hava Servisi Hisse Yorumu / Halk Yatırım – (28.01.2019)

Çelebi Hava Servisi Hisse Yorumu

AL
Hisse Fiyatı: 59,30 TL
Hedef Fiyat: 91,10 TL
Getiri Potansiyeli: %54

 Hindistan öncülüğünde büyüme hikayesi devam ediyor. Şirketin Hindistan’da faaliyet gösterdiği havalimanı sayısı, Hindistan’daki yolcu sayısı bakımından altıncı sırada yer alan Hyderabad Rajiv Gandhi Uluslararası Havalimanı’nın da portföye dahil edilmesiyle, 2019 itibariyle 7’ye yükseliyor. Son 12 aylık trafik verilerine göre Hyderabad Havalimanı’nı kullanan yolcu sayısı 20,7 milyon ile pazardaki toplam yolcu sayısının %6,1’ini oluştururken, Hindistan’daki toplam uçuşların %6,8’i Hyderabad Havalimanı’ndan gerçekleşti. Böylece, şirketin faaliyet gösterdiği havalimanlarının ülkedeki toplam uçuşlardan aldığı pay mevcut durumdaki %45,6’dan %52,3’e yükselmiş olacak. Hyderabad Havalimanı’na ek olarak 2019’da faaliyete başlayacak Kannur Havalimanı ve tam yıl etkisini göreceğimiz Bangalore Havalimanı’nın katkılarıyla şirketin Hindistan gelirlerinin 2019’da yıllık bazda %66 artış göstererek, toplam gelirlerdeki yıllık %41’lik artışın önemli destekleyicisi olacağını düşünüyoruz. Böylece, Hindistan gelirlerinin toplam satış gelirleri içerisindeki payının da %23,8’den %28,2’ye yükseleceğini öngörüyoruz. Bu doğrultuda, 2018-2020 döneminde toplam satış gelirleri ve FAVÖK’ün sırasıyla %30,9 ve %23,2 YBBO ile büyüyeceğini öngörüyoruz.

 Değerleme. Çelebi Hava Servisi’nin 12 aylık hedef piyasa değerine ulaşırken değerleme modelimizde, İndirgenmiş Nakit Akımı ve Hedef FD/FAVÖK çarpanı yöntemlerini kullanıyor, iki modele sırasıyla %80 ve %20 ağırlık veriyoruz. Modelimizde CLEBI için 12 aylık hedef fiyatımız 91,10 TL seviyesinde olup, mevcut fiyat seviyesine göre %54 yükseliş potansiyeline işaret ediyor. Bu doğrultuda, CLEBI için 77,70 TL olan 12 aylık hedef fiyatımızı 91,10 TL’ye güncelliyor ve AL tavsiyemizi sürdürüyoruz.

 Riskler. Havacılık sektörünü olumsuz etkileyecek jeopolitik risklerdeki artış, tahminlerimizin altında gerçekleşecek uçuş sayısı ve kargo tonajı, şirketin pazar payı, hizmet fiyatları, Türk Lirası’nın değer kazancı modelimizde aşağı yönlü başlıca risk unsurları olarak yer alıyor. Ayrıca değerleme modelimize dahil etmediğimiz, Hindistan’ın havalimanları otoritesi AAI’nin 36 havalimanında 10 yıl süre ile yer hizmetleri vermek üzere açtığı ihalede 16 havalimanı için verdiği teklifin şirket lehine sonuçlanması, modelimiz ve hedef fiyatımız için yukarı yönlü ana risk unsurudur.

Raporun tamamı için tıklayın.
Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN