Anadolu Cam Hisse Yorumu / Halk Yatırım – (28.01.2019)

Anadolu Cam Hisse Yorumu

ANADOLU CAM (ANACM): Tavsiye: TUT – Hedef Fiyat: 3,50

Şirkete ilişkin temel ve teknik analiz değerlendirme notlarımızı aşağıda görebilirsiniz:
– Araştırma kapsamımızda 3,50 TL seviyesinde 12-aylık hedef fiyat ve “TUT” tavsiyesi ile yer alan şirketlerden Trakya Cam’ın 4.çeyrek finansallarını Şubat’ın son haftası açıklaması bekleniyor.
– Şirketin hacim artışı ve birim fiyatlardaki artışın olumlu katkısı ile yılın son çeyreğinde güçlü ciro büyümesi ile 4Ç18’de yıllık bazda %27,8 artışla 912 mn TL net satış geliri açıklamasını bekliyoruz.
– 4Ç18’de yüksek operasyonel giderler sebebiyle FAVÖK büyümesinin %16,9 ile sınırlı kalarak, 198 mn TL FAVÖK açıklayacağını; FAVÖK marjının ise çeyreklik bazda 2,0 puan düşüşle %21,7 seviyesinde gerçekleşeceğini öngörüyoruz.
– Taban oluşumu ardından devam eden tepki hareketleri ile 2,72 seviyesi üzerinde kalındığı sürece %50 fibonacci seviyesine toparlanma devam edebilir.

Temel Analiz: Hacim artışı ve birim fiyatlardaki artışın olumlu katkısı ile yılın son çeyreğinde güçlü ciro büyümesi açıklamasını öngörüyoruz. Bu doğrultuda, Anadolu Cam’ın 4Ç18’de yıllık bazda %27,8 artışla 912 mn TL net satış geliri açıklamasını bekliyoruz. Türkiye’deki doğalgaz fiyatlarının artış göstermesi nedeniyle, daha yüksek hammadde ve enerji maliyetlerine rağmen; ihracatın olumlu katkısı, güçlü hacim artışı ve daha iyi kapasite optimizasyonları ile marjlardaki düşüşün bir ölçüde telafi edilebileceğini düşünüyoruz. Bu doğrultuda, 4Ç18’de yüksek operasyonel giderler sebebiyle FAVÖK büyümesinin %16,9 ile sınırlı kalarak, 198 mn TL FAVÖK açıklayacağını; FAVÖK marjının ise çeyreklik bazda 2,0 puan düşüşle %21,7 seviyesinde gerçekleşeceğini öngörüyoruz. Net karın ise yıllık bazda %378 artışla 67 mn TL seviyesinde gerçekleşmesini bekliyoruz (ortalama piyasa beklentisi 61 mn TL net kar).

Raporun tamamı için tıklayın.
Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN