Borsa Yorumu / İnfo Yatırım – (10.07.2024)

BİST100 endeksinde yatay başlangıç gerçekleşmesini bekliyoruz.

BİST100 endeksi geçtiğimiz işlem gününde gün sonuna doğru gelen satış baskısı ile geriledi. Bankacılık tarafı 497 puan değer kaybetti. Endeksin 10.500 üstü kapanışlarda kısa vadede 11.000 seviyesinin hedef haline gelebileceğini düşünüyoruz. Bugün, T2 bakiye düzenlemelerinin etkisi ile volatilite yükselebilir.

ABD’de bu hafta açıklanacak enflasyon verisi öncesinde Fed Başkanı Powell açıklamalarda bulundu. Powell ABD Senatosu’nun Bankacılık Komitesi’ndeki yarıyıl sunumunda karşılaştıkları tek riskin enflasyon olmadığını söyledi. Karşı karşıya oldukları tek riskin enflasyon olmadığını belirten Powell çok az veya çok geç faiz indiriminin ekonomi ve işgücü piyasası için risk oluşturacağı, erken veya çok fazla indirimin ise enflasyondaki ilerlemeyi durduracağı veya tersine döndüreceği uyarısı yaptı. Powell’ın konulması sonrasında piyasalarda risk iştahı azaldı.

Yabancı kurumlardan Türkiye ekonomik görünümü ile ilgili olumlu raporlar gelmeye devam edityor. Morgan Stanley, Türkiye’nin eurobond ihracıyla ilgili değerlendirmesinde risk primindeki tavsiyesini yineledi. Kurum, Türkiye’nin beş yıllık risk priminde 262 giriş seviyesiyle sat tavsiyesi verirken, hedef seviyesini de 217 olarak belirledi. HSBC de Türkiye’nin 2024 yılı büyüme beklentisini yükseltti. Banka yayımladığı raporda ilk çeyrekteki güçlü baskının ardından 2024 yılı büyüme tahminini %3,1’den %3,8’e yükseltti.

Bugün Teknik Olarak Hareket Yapmasını Beklediğimiz Paylar

Kaynak: İnfo Yatırım Hisse & VİOP Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!