Borsa Yeni Bir Ralliye’mi Başladı?

Yaşar Erdinç – 23.01.2018

Uzun zamandır piyasalara ilişkin yorum veremedim. Aslında çok çok önemli olduğunu düşündüğüm şeyler olduğunda zaten Twitter’dan görüşlerimi paylaşıyorum. Özellikle de kritik zamanlarda genelde görüşlerimi yatırımcıyla paylaşırım. Bunun şu ana kadar sadece bir istisnası oldu, o da dündü. Dün sabah piyasalar açılmadan önce yorum yazmak için ekranın karşısına oturdum ve aldığım bir telefonla acilen evden çıkmak zorunda kalıp, akşama doğru eve döndüğüm için, yorum verme veya Twitter’dan mesaj atma imkanım olmadı. Aslında Twitter’dan mesaj atmak kolaydı ama, inanın buna bile zamanım olmadı.

Hepinizin bildiği üzere, hafta sonunda Afrin’e “Zeytin Dalı” harekatımız başladı. Yüce Rabbim, ordumuza, savaşan askerlerimize, milletimize güç kuvvet versin.  Bu harekat cumartesi günü başladı ve piyasalar ilk etkisini Pazar gecesi saat 11:00 itibariyle uluslararası FX piyasaları açıldığında görmüştük. Bildiğiniz üzere TL bu piyasalarda alınıp satılıyor. Tokyo’da işlemler başladığında dolar 3.85 seviyelerine kadar 5 kuruşluk bir yükseliş yaptı (ama genelde 3.83 civarındaydı sadece bir ara çok kısa süreliğine galiba kademeler boşalınca 3.85 görüldü). Fakat, Bizim piyasalarda bankalar arası işlemler başladığında  dolar 3.8170 civarına gerilemişti. Bu durum borsada da önemli bir geri çekilme olmayacağının ilk sinyaliydi. Nitekim dün ilk seansta (grafik 5 dk’lık hareketleri gösteriyor) endeks yaklaşık 1250 puan yukarıda açıldıktan sonra 115.250 ile 116.250 aralığını destek yapmaya çalıştı.

Devamı için TIKLAYINIZ!
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN
Google Play'den ücretsiz indirin