Bitcoin, Ethereum, Solana: Her Bilgisayar Bir Banka

Bitcoin artık merkezi olmayan, kendi kendine yeten bir para birimi fikrinden gerçeğe dönüştü. El Salvador, Bitcoin’i tüm ülke için bir para birimi olarak tanıtan ilk ülkeydi. Orta Amerika ülkesi kripto para birimini ulusal para birimi olarak kullanıyor.

Ulusal bir para birimi olarak, El Salvador’daki Bitcoin, 2001’den beri Orta Amerika ülkesindeki ulusal para birimi olan ABD doları ile eşit bir temeldedir.

TSLA grafiği, yüzde 3.66 düşerek USD 985 fiyatında ilerlemektedir.

Grafik TradingView’den

BTCUSDT maalesef sıkıştığı kanalda ilk desteği 39 bin, 37.5 bin olarak devam ediyor. Bu hafta çok güçlü bir yükseliş beklemek güç. Osilatörler negatif.

Grafik TradingView’den

Ethereum grafik olarak kırmızı bölge önemli. ETH, son zamanlarda gördüğümüz düşüş eğilimini takiben 4 saatlik zaman diliminde başka bir düşüş ayağı veya bayrağı oluşturdu. Burada, 2850 bölgesine yakın vurgulanan desteği tekrar ziyaret etmek için bu düşüş bayrağında bir kırılma oluşmasını bekliyoruz.

Grafik TradingView’den

Solana fiyatı, bir kopuş kaydettikten sonra konsolidasyon aşamasına girdi, şimdi 106,0 $’da yatay bir direnç oldukça uzun bir süredir dalgalanıyor. Bu seviyenin üzerindeki herhangi bir kapanış, %20-30’a varan kısa vadeli bir yukarı yönlü dalgalanma yaratabilir.

Sonuç itibariyle, Bitcoin’i tanıyan Latin Amerika olabilir, çünkü ABD’den ekonomi konusunda büyük baskı var. Özellikle Panama, Tonga, Brezilya ve Paraguay, sıcak döviz rezervi olmadığı için sürekli ödeme zorlukları çeken ülkeler. Bunlar kabul edebilir. Bunun yanında, Merkez Bankası faizi yüzde 14 ‘te sabit tuttu. Enflasyon değil, döviz kuru odağında bir TCMB politikası sürecine devam edeceği belirtilebilir..

Okan Özdemir