Bitcoin Analizi: Önceki halving (yarılama) deseni önemli mi?

Bitcoin’in yeni tüm zamanların en yüksek seviyesi olan $73,000’ı tekrar test etme yönünde zayıflık belirtileri göstermesine rağmen, piyasa iyimserliğini koruyor. Mart ortasında yeni zirvesine ulaştıktan sonra, BTC’nin değeri %10’dan fazla düşmüştür.

Bugün, Bitcoin fiyatı keskin bir şekilde düştü ve yaklaşık $60,000 seviyesine gerileyerek Şubat sonundan bu yana en düşük seviyesine ulaştı. Yazının yazıldığı sırada, BTC $62,916 seviyesinde işlem görüyordu ve geçen hafta %10’dan fazla düşüş yaşadı. İşlem hacmi %20’den fazla artmasına rağmen, piyasa değeri son günde %0.20 oranında azaldı.

Elon Musk Bitcoin bir ürün olsa satın alabilirdi. Bu da onu manipülatif yapıyor.

Dolar Endeksi ve ekonomik takvim, yatırımcılara etkili kararlar almada büyük yarar sağlar çünkü bu kaynaklar, önemli ekonomik olayların ve göstergelerin zamanını belirleyerek doların diğer önemli para birimlerine karşı nasıl performans gösterdiğini değerlendirmek için sıkça kullanılır.

Grafik TradingView’den

BTCUSD düşüşle başlasa da, alıcılar yükselişi ele geçirmeye çalışıyor. Bitcoin fiyatı BTCUSD, son 24 saatte %1,05 arttı.

Saatlik grafikte, BTC’nin oranı yerel direnç seviyesi olan $63,100’ü kırdı. Gün sonuna kadar bu seviyenin üzerinde günlük bar kapanırsa, büyüme $64,000’a kadar devam edebilir.

BTC fiyatı, $60,365 destek seviyesinin yanlış kırılımının ardından yükseliyor. Mum bu seviyeden uzak bir yerde kapanırsa, tüccarlar $66,000 ila $67,500 bölgesine yerel bir yukarı hareket bekleyebilir.

Şu anda, fiyat destek ve dirençten uzak, bu nedenle yakın zamanda keskin hareketler beklenmemelidir. Genel olarak, $62,000 ve $66,000 arasında yatay bir işlem daha olası bir senaryodur.

BTC’nin fiyatındaki düşüş, yakın zamanda yaşanan jeopolitik gerilimler veya küresel kargaşalar nedeniyle tetiklendiği düşünülmektedir. İsrail ve İran arasındaki çatışma, yatırımcılar arasında büyük satışlara neden oldu ve daha geniş bir piyasa düşüşüne yol açtı.

Okan Özdemir

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!