BIST Şirket Haberleri – (13.05.2014)

BIST Şirket Haberleri

Türkiye İş Bankası: Türkiye İş Bankası A.Ş. ile Avrupa Yatırım Bankası (EIB) arasında 200 milyon Euro karşılığı azami 10 yıl vadeli kredi çekilişine olanak veren bir çerçeve anlaşması imzalanmıştır. Söz konusu kaynak, kentsel dönüşüm kapsamındaki kredilerin finansmanında kullanılacaktır.

KardemirŞirketimizin, 3 milyon Ton/yıl sıvı çelik üretim kapasitesine ulaşması kapsamında yatırım programımızda yer alan  IV no.lu Hava Ayrıştırma Tesisi ile ilgili olarak SICHUAN AIR SEPARATION PLANT (GROUP) CO., LTD.  firması ile satınalma sözleşmesi imzalanmıştır.

İndeks Bilgisayar: İştiraklerimizden Neteks İletişim Ürünleri Dağıtım A.Ş., 10 Mayıs 2014 tarihinde Antalya’da düzenlenen Cisco İş Ortakları Zirvesinde ”Yılın Distribütörü” ödülünü almıştır.

Bu ödül, Neteks’in 2013 yılında göstermiş olduğu üstün performans sonucu verilmiş olup, özellikle ticari pazarların büyümesine yapılan katkı ve gerçekleştirilen yüksek ciro nedeniyle ödüle layık görülmüştür.
Cisco Systems (NASDAQ : CSCO) ABD merkezli lider bilişim ve iletişim teknolojileri üreticisi olup, 2013 mali yılında, 75.000 çalışanı, 5,8 Milyar USD ARGE yatırımı ile 48,6 Milyar USD satış cirosu yapmıştır.

Kaynak: www.kap.gov.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir