BIST Şirket Haberleri – (03.01.2014)

BIST Şirket Haberleri

Koza Altın:  Bugün Yenişafak gazetesinde yer alan bir haberde şirketimiz ve yönetim kurulu başkanımız Sayın Akın İpek hakkında tamamen gerçekdışı ve asılsız haber ve bilgilere yer verilmiştir.
Şirketimizin ve/veya grup şirketlerinin altın ithalatı sözkonusu olmadığı gibi ürettiğimiz altınların tamamı 26350 nolu Tebliğ uyarınca Borsa İstanbul Kıymetli Madenler Piyasası aracılığı ile satılmaktadır. Tüm işlemler Borsa İstanbul tarafından tescil edilmekte ve kayıtları tutulmaktadır. Belirlenmiş kişilere satış yapılması mümkün değildir.
Şirketimiz bir madencilik şirketidir, bu güne kadar hiç altın ticareti yapmamıştır. Haberde adı geçen kişilerle kurumsal yada bireysel olarak altın ticareti ve/veya herhangi bir konuda ilişkimiz olmamıştır.
Şirketimiz kendi öz risk sermayesi ile çalışan ve aramalardan başlayarak madencilik yapan bir kuruluştur ve tüm yasal mevzuata hassasiyetle uyar.

Altınyağ: Şirketimizin artan iş hacmi ve büyüyen pazarı nedeniyle ortaya çıkan ilave kapasite ihtiyacımızı karşılamak bakımından Ekstrasyon ünitesi, nötralizasyon ünitesi, seperatör, kırma makinesi, depolama ve çelik silolar inşa etme yatırım planlarımız ile bağlantılı olarak, T.C.Ekonomi Bakanlığı Teşvik Uygulama ve Yabancı Sermaye Genel Müdürlüğü’ne 11.000.000.-TL tutarında Yatırım Teşvik Belgesi düzenlenmesi talebimiz olumlu karşılanarak 31.12.2013 tarihli,113257 no’lu Yatırım Teşvik Belgesi alınmıştır. Alınan Yatırım Teşvik Belgesiyle Gümrük vergisi muafiyeti, KDV istisnası, vergi indirimi, sigorta primi işveren hissesi desteği, teşviklerinden yararlanılacak olup mevcut kapasitemiz; Yağlı Tohum İşleme (ham yağ üretimi) bakımından günlük ortalama 350 tondan 700 tona; Ham Yağ Rafinasyonu bakımından ise 180 tondan 350 tona ulaşacak ve bu yeni üretim gücümüz doğrultusunda yağlı tohum depolama kapasitemizde de yaklaşık 20.000 tonluk ilave bir artış sağlanmış olacaktır.

Bagfaş:  TRAMMO ve KEYTRADE firmalarından İtalya’ya ihraç edilmek üzere toplam tutarı 3.378.300.- USD olan 8.100 ton Di Amonyum Fosfat (DAP) gübresi siparişi alınmıştır. Sevkiyat Ocak ayında tamamlanacaktır. Ödemeler mal mukabilidir.

Saf Gayrimenkul: SAF GAYRİMENKUL YATIRIM ORTAKLIĞI ANONİM ŞİRKETİ’nin yönetim kurulu üyeleri T.T.K. 390/4 uyarınca; Şirketimizin İstanbul İli, Üsküdar İlçesi, 73 Pafta 1083 Ada 68 Parselde gerçekleştirdiği Akasya Acıbadem Projesi Kent etabının yönetimi için “AKYAŞAM YÖNETİM HİZMETLERİ ANONİM ŞİRKETİ” ünvanlı ve 100.000,-TL (YüzbinTürkLirası) sermayeli bir şirket kurulmasına ve bahsi geçen şirkete %100 oranında iştirak edilmesine karar vermiştir.

Özbal Çelik:  Şirketimiz yurt dışından teslim tarihi Şubat ayı olan EUR 2,000,000 tutarında Spiral Kaynaklı Çelik Boru ihracat anlaşması imzalamıştır.

Şirketimiz yurt içinden teslim süresi 180 gün olan Spiral kaynaklı çelik boru üretim işi anlaşması imzalamıştır. İşin bedeli KDV dahil yaklaşık USD 11,000,000′ dur.

Kaynak: www.kap.gov.tr

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir