Garanti Bankası Hisse Yorumu / Gedik Yatırım – (03.01.2014)

Garanti Bankası Hisse Yorumu

Potansiyel: %28 ÖNERİ: AL

• Garanti Bankası 2013 üçüncü çeyrek finansallarında piyasa beklentisinin altında, net karını %23 artışla 629.9 mn TL olarak açıkladı. (Piyasa Beklentisi: 633 mn TL). Bu sonuçlarla birlikte, 2013 yılı üçüncü çeyreği itibariyle özsermaye karlılığı %15.1 olarak gerçekleşti.

• Yılın geri kalanında Merkez Bankası’nın mevcut politikasına devam etmesi beklentisi göz önüne alındığında net faiz marjında sektörde olduğu gibi Garanti içinde 2012 sonuna göre daha iyi bir tablo söz konusu. Bu bakımdan kârlılıkta 2013 yılının Garanti için 2012’den daha iyi bir yıl olmasını bekliyoruz.

• Faizlerin düşmesi sonrası yılın ikinci yarısında net faiz marjının birinci yarıdaki kadar güçlü olmayacağını ancak 2012 seviylerini aşabileceğini düşünüyoruz.

• Özetle 2013’ün ilk yarısını pozitif geçiren Garanti Bankası’nın yıl sonu karının 3.4 milyar TL seviyesinde gerçekleşmesini bekliyoruz

• Hisse için 8,90 TL olan hedef fiyatımız yüzde 28 getiri potansiyeline işaret etmektedir.

Son gelişmelerle birlikte sert düşüş yaşayan hissede hedefe potansiyelin artması nedeniyle önerimizi “TUT”tan “AL”a yükseltiyoruz.

Gedik Yatırım 2014 Ocak Aylık Bülteni

Raporun tamamı için tıklayın.

Gedik Yatırım Araştırma

Tüm Garanti Bankası hisse yorumları için tıklayın!

TÜM HİSSE YORUMLARI İÇİN TIKLAYIN!

Hisse senetleri ve piyasalar konusunda sormak istediklerinizi piyasa uzmanımıza aşağıdaki form yardımıyla iletebilirsiniz.

İletişim Formu

İletişim formu için buraya tıklayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir