BIST Şirket Haberleri – (02.12.2013)

BIST Şirket Haberleri

İhlas Holding; JCR – Eurasia Rating, İhlas Holding A.Ş. ile grup şirketlerini, Kredi Ratingi kapsamında, “Yatırım Yapılabilir” kategoride değerlendirerek, Uzun Vadeli Ulusal Notunu A (Trk), Uzun Vadeli Uluslararası Yabancı ve Yerel Para Notları (BBB-) olarak teyit etmiş olup, tüm not görünümlerini (Stabil) olarak belirlemiştir. Diğer notlarla birlikte detayları aşağıda gösterilmiştir.

Kriter 29 Kasım 2013 Not Durumu
Uzun Vadeli Uluslararası Yabancı Para BBB – / (Stabil Outlook)
Uzun Vadeli Uluslararası Yerel Para Notu BBB – / (Stabil Outlook)
Uzun Vadeli Ulusal Notu A (Trk) / (Stabil Outlook)
Kısa Vadeli Uluslararası Yabancı Para Notu A – 3 / (Stabil Outlook)
Kısa Vadeli Uluslararası Yerel Para Notu A – 3 / (Stabil Outlook)
Kısa Vadeli Ulusal Notu A -1(Trk) / (Stabil Outlook)
Desteklenme Notu 2
Ortaklardan Bağımsızlık Notu B

Garanti Bankası; 291.500.000 ABD doları ve 675.500.000 Avro tutarında iki ayrı dilimden oluşan 1 yıl vadeli sendikasyon kredisi anlaşması imzalanmıştır. 17 ülkeden 35 bankanın katılımıyla tamamlanan ve dış ticaretin finansmanında kullanılacak olan kredinin toplam maliyeti sırasıyla Libor + %0,75 ve Euribor + %0,75 olarak belirlenmiştir.

Mepet Metro Petrol; Şirketimiz tarafından 09.10.2013 tarihinde KAP’ta duyurulmuş olan aynı tarihli Yönetim Kurulu kararının devamı olarak; Büyük İstanbul Otogarı Güney Kısmı ( Pafta 18/10-11 parsel: 22708) Bayrampaşa -İSTANBUL ve Altıntepsi Mah. Büyük İstanbul Otogarı Kuzey Girişi ( Pafta 18/10-11 parsel 22824) Bayrampaşa- İSTANBUL adreslerinde bulunan akaryakıt satış servis istasyonlarında satış yapılabilmesi için gerekli olan ve şirketimize ait 2.sınıf Gayrı Sıhhi müessese ruhsatlarının ve EPDK akaryakıt lisanlarının devri hususunda şirketimiz ve OMV Petrol Ofisi A.Ş. arasında görüşmelere başlanmıştır.

BANVİT BANDIRMA VİTAMİNLİ YEM SAN.A.Ş.Malkara İlçesi Köylere Hizmet Götürme Birliği’nin açmış olduğu Yem Fabrikası Kiralanması konulu ihaleyi 1.600.000.-TL bedel ile kazandı.

Fenerbahçe; SporToto Süperlig yayın gelirinden doğacak alacaklarımızdan Halk Faktoring A.Ş lehine 30 milyon TL temlik verilmiştir.

Kaynak: www.kap.gov.tr

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir