Para & Borsa

Bilançolar Mı, Siyaset Gündemi Mi?

Aydın Eroğlu – 24.10.2016

Bu hafta bankalar öncelikli bilançolar hızlanacak. Beklentiler bankalar için iyi bilançoların gelmesi yönünde. Bu nedenle 79.756 gap seviyesinin tam rakamlarla kapandığını görebiliriz.

Diğer önemli belirsizlik yaratan gündem ise; başkanlık sistemini de içeren anayasa oylaması ve referandum konusu. MHP’nin bu konuda mecliste destek olup, kararı referanduma götürmek ve referandumda başkanlık sistemine karşı olduğunu söylemek niyetinde olduğunu duyuyoruz.

Yani anlayacağınız ilk iki belirsizlikten bilançolarda beklentiler iyi. Siyasi gündemde de en azından ilk etapta bir uzlaşma görüldüğü için haftaya alımlarla başlayacağımız görüşündeyim. Ama Sınırlarımızdaki savaş riskleri ve FED riski halen çok önemli olduğu için, BİST’in ilk gap’i kapatsa da, 80.000 üstüne şimdilik çıkmasını beklemiyorum. Yine de tekniklere göre davranmak doğru olur.

NOT: Yazı 09:25’de borsaanalizci.com‘da yayınlanmıştır! 13 Ekim sonrasıborsaanalizci.com‘da yayınlanmış;


Etiketler: , ,
Yasal Uyarı: Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti, yetkili kuruluşlar tarafından kişilerin risk ve getiri tercihleri dikkate alınarak kişiye özel sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler ise genel niteliktedir. Bu tavsiyeler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir. BİST isim ve logosu `Koruma Marka Belgesi` altında korunmakta olup izinsiz kullanılamaz, iktibas edilemez, değiştirilemez. BİST ismi altında açıklanan tüm bilgilerin telif hakları tamamen BİST`a ait olup, tekrar yayımlanamaz.
Copyright © 2010 - 2017 Para & Borsa
dpx