Başakşehir, İstanbul’da en çok konut satılan 3. ilçe

İstanbul’un son yıllarda dikkat çeken ilçelerinden Başakşehir, ev sahibi olmak isteyenlerin ilgi odağında.

Başakşehir, TÜİK’in 2017 yılı Ekim ayı konut satış istatistiklerine göre, İstanbul’da konut satış oranlarında Beylikdüzü ve Esenyurt’tan sonra en çok tercih edilen üçüncü ilçe oldu. Başakşehir’de 10 ayda toplam 7 bin 750 konut satın alındı. Satılık konut satışıyla adından söz ettiren Başakşehir’de satılık daire fiyatları ne kadar? İşte Başakşehir emlak piyasasına dair önemli bilgiler… 

Başakşehir’de satılık daire fiyatları ne kadar?

Zingat.com Bölge Raporu Ekim 2017 verilerine göre, gayrimenkul geliştiricilerinin yakından takip ettiği ilçelerden Başakşehir’de ortalama 100 metrekarelik konut için satış fiyatı ortalama 279 bin 74 TL ile 465 bin 123 TL arasında değişiyor. İlçede kira fiyatları ise minimum 944 TL, maksimum 1.573 TL aralığında belirtiliyor. Kiraya verilen konutun yatırım geri dönüş süresi de 25 yılı buluyor. 

Başakşehir’de satılık konut fiyatları en çok artan bölge

Zingat.com Yatırım Rehberi 2017 verilerine göre, Başakşehir’de satılık konut fiyatı en çok artan bölge Kayabaşı oldu. Kayabaşı’da satılık konut fiyatları Ekim 2017’de bir önceki aya göre yüzde 2 arttı. Kayabaşı satılık konut piyasasında son bir yılda satılık konut fiyatları yüzde 1.36 artış gösterdi. Kayabaşı mahallesinde satın alınan 100 metrekarelik bir konutun ortalama fiyatı 223 bin 18 TL ile 371 bin 700 TL arasında değişiyor. Bölgede konut yatırım geri dönüş süresi ise 24 yıl olarak hesaplanıyor.

Başakşehir ulaşım projeleriyle dikkat çekiyor

Başakşehir artan markalı konut ve ulaşım projeleriyle son yılların yükselişe geçen ilçelerinden. Özellikle 2018 yılında hizmete açılması planlanan Başakşehir-Kayaşehir metro hattının bölgedeki satılık konut fiyatlarını artırması bekleniyor.  Başakşehir- Kayaşehir metro durakları dört istasyondan oluşacak. Bu istasyonlar ise şöyle; Metrokent, Onurkent, Sağlık Ken, Kayaşehir Merkez. Metro hattının yanı sıra ilçeye tramvay projesi de gelecek. 2018 yılında Başakşehir-Kayaşehir Olimpiyat tramvay hattı tamamlandığında Başakşehir’den tramvaya binen bir yolcu 45 dakikada Olimpiyat’a varabilecek. Kayaşehir tramvay durakları ise aşağıdaki gibi olacak: Metrokent, Oyakkent, Fenertepe, 17.Bölge, 5.Bölge, Kayaşehir Merkez, Tekstil Blokları, Güvercintepe ve Olimpiyat.

Kaynak : www.zingat.com

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN