Avcılar’da konut fiyatları ne kadar?

Avcılar’da konut fiyatları ne kadar?

İstanbul’un Avrupa Yakası’nda yer alan Avcılar, 1999 Marmara Depremi’nin üzerinden geçen yıllarda hızlı bir dönüşüme girdi. İlçede hızla yenilenen binaların yanı sıra yaşamın hareketlendiği caddeler ve sahil şeridi de Avcılar’ın zamanla emlak yatırımı yapmak isteyenlerin ilgi alanına girmesine neden oldu.

Avcılar’ı emlak yatırımı yapmayı düşünenler için değerli kılan özellikleri arasında ulaşım kolaylığına sahip olması, metrobüs hattında yer alması, üniversitenin sınırları içinde bulunması sayılabilir. Özellikle üniversite kampüsünün bulunması Avcılar’ı İstanbul’un hareketli noktalarından biri yapıyor.

Avcılar, 2017 yılının ilk üç aylık döneminde İstanbul’un taşınma hareketliliğine sahne olan ilçelerinden biri oldu. Bu dönemde İstanbul’da her gün toplam bin 694 aile taşınırken, Avcılar taşınma hareketliliğinde, en fazla yeni konuta taşınma oranında ilk sırada yer alan Esenyurt’tan sonra ikinci oldu.

Avcılar’da emlak fiyatları

Peki Avcılar’da konut fiyatları ne kadar? Avcılar’da 100 metrekarelik ortalama bir dairenin satış fiyatı nedir? İlçede satın alınacak bir daireye ödenecek satış fiyatı, dairenin kiraya verilmesi durumunda ne kadarlık sürede yatırımcısına geri dönüyor?

Emlak sitesi Zingat.com tarafından ücretsiz olarak sunulan Bölge Raporu verilerine göre, nüfusu 431 bine yaklaşan İstanbul’un Avcılar ilçesinde ortalama 100 metrekare büyüklüğünde bir dairenin;

  • Satış fiyatı minimum 179 bin ve maksimum 298 bin TL olmakla birlikte, medyan satış fiyatı ise 238 bin TL olarak belirtiliyor.
  • Avcılar satış fiyatları trendi ise metrekare başına 2016 yılında 2 bin 153 TL iken, bu rakam 2017 yılında metrekare başına 2 bin 381 TL olarak ölçülüyor.
  • Kira fiyatı minimum 824 ve maksimum bin 373 bin TL olmak üzere medyan kira fiyatı ise bin 98 TL değerinde.
  • Avcılar kira fiyatları trendi ise metrekare başına 2016 yılında 10.70 TL iken, bu rakam 2017 yılında metrekare başına 10.98 TL’ye yükseldi.
  • Kiraya verilen konutun geri dönüş süresi 18 yılı buluyor.
  • com’da Avcılar ile ilgili toplam 61 yeni konut projesi ile ilgili detaylı bilgiler yer alıyor.

Kaynak : www.zingat.com

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN