Asya Borsaları – (27.02.2024)

Asya borsaları Hong Kong öncülüğünde düşüyor

Hong Kong hisse senetleri, Wall Street göstergelerinin rekor seviyelerinden gerilemesiyle Asya’da düşüşlere öncülük etti.

Asya-Pasifik piyasaları Salı günü düşüşe geçti; Hong Kong hisseleri düşüşlere öncülük ederken, Japonya’da Nikkei 225 endeksi seans başında elde ettiği kazanımlardan vazgeçti.

Wall Street’in Pazartesi günü yükselişine ara vermesinin ardından, önemli endeksler rekor seviyelerinden geri çekilirken ticaret hissiyatı zayıfladı.

Bu haftanın önemli ekonomik verileri arasında Çin’in imalat satın alma yöneticileri endeksi ve Fed’in tercih ettiği enflasyon ölçütü olan ABD kişisel tüketim harcamaları fiyat endeksi verileri yer alıyor.

Japonya’nın Nikkei 225 endeksi açılıştan hemen sonra yaklaşık yüzde 0,4 yükseldikten sonra yüzde 0,2 daha düşük işlem gördü. Önceki seansta rekor seviyeye ulaşmıştı. Ancak daha geniş olan Topix endeksi yüzde 0,3’lük kazançlarına tutundu.

Çin’in CSI 300 endeksi hafif düşüşle açıldıktan sonra yatay seyrederken, Hong Kong’un Hang Seng endeksi yüzde 0,9 kayıp yaşadı.

Güney Kore’nin Kospi endeksi yüzde 0,3 düşüş yaşarken, küçük ölçekli Kosdaq yüzde 1,4 düştü.

Avustralya’da S&P/ASX 200 yüzde 0,3 düştü.

Kaynak: Bloomberg HT

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!