Aselsan Hisse Yorumu / Ak Yatırım – (31.03.2020)

Tavsiye Endeksin Üzerinde Getiri

Hedef fiyat, TL/hisse TRY29.00
Son kapanış, TL/hisse 23.24
Yukarı potansiyel %25

 Yatırım teması: Mevcut ortamda Aselsan defansif bir şirket olarak ön plana çıkıyor. Faaliyetleri makro ekonomik ortama bağımlı değil. Savunma projeleri devam ediyor duraklama yok. Şirket tam kadroyla çalışmalarına devam ettiğin belirtti. Yeni sözleşmelere imza atmaya devam ediyor.

Aselsan 2019 beklentilerine paralel sonuçlar açıkladı. Ciro yıllık %41 ve FAVÖK %59 büyüme gösterdi. Alacakların tahsilatında yaşanan düzelme ile de 2019 yılsonu net nakit pozisyonu ile tamamlandı. Mevcut ortamda alacakların tahsilatında tekrar yavaşlama yaşanacağını düşünüyoruz, negatif nakit akımına sebebiyet verecek ve bilançoda net borç pozisyonu tekrar oluşacak. Ancak bu şartların yılın ikinci yarısında düzelme göstermesini bekliyoruz.

Proje teslimatları ve yeni projelerin başlamasının devam etmesini bekliyoruz. Böylece şirket 2020 beklentileri olan yıllık %40 – %50 TL ciro büyümesi ve %20 – %22 FAVÖK Marjı bandı yakalamasını öngörüyoruz.

 Hisse performansını etkileyebilecek faktörler: Yeni sözleşmelerin kazanılması ve alacakların tahsilatında güçlü kalınması

 Değerleme: Cari fiyata göre 12 aylık hedef fiyatımıza %25 yukarı potansiyel var.

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN