ASELSAN 2018 / 9 Aylık Bilanço Analizi / Halk Yatırım – (31.10.2018)

ASELSAN 2018 / 3. Çeyrek Bilanço Analizi

Şirkete ilişkin bilanço analizi ve teknik değerlendirme notumuzu aşağıda görebilirsiniz:
– Aselsan, 3Ç18’de kur farkı gelirlerinin önemli etkisi ile, 607 mn TL olan piyasa beklentisinin %31 üzerinde 794 mn TL net kâr açıkladı.
– Net satışlar ve FAVÖK rakamları piyasa beklentisi ile uyumlu gelirken, düşük vergi giderleri net kârı desteklemiştir.
– Şirketin 2018 yılı için %40 üzeri satış büyümesini ve %20 civarındaki FAVÖK marjı beklentisini koruması önümüzdeki dönemde ASELS hissesinde pozitif etkiyi destekleyebilir.
– 200 günlük ortalama seviyesinden gelen satışları %50 fibonacci seviyesinde karşılayan hissede 25,60 üzerindeki kapanşlarda toparlanma eğilimi ivme kazanabilir.

Temel Analiz: 3Ç18 piyasa beklentisinin %31 üzerinde 794 mn TL net kâr açıklayan şirketin, piyasa beklentisinin üzerinde gelen kâr rakamlarına karşın işletme sermayesi ihtiyacındaki artışa bağlı nakit pozisyonundaki gerileme bilanço etkisinin sınırlı kalmasına neden olabilir. FAVÖK rakamları ve net satış gelirlerinin, beklentilerle uyumlu gerçekleşmesine rağmen kur farkı gelirlerinin yüksek seyri ve vergi giderlerinin düşük kalması net kâr rakamlarının beklentilerin üzerinde gerçekleşmesini desteklemiştir. Şirketin güçlü nakit pozisyonu önümüzdeki dönemde de güçlü bilanço verilerini ve hisse fiyat performansını desteklemeye devam edebilir.

Teknik Analiz: 200 günlük ortalama seviyesinden gelen satışları %50 fibonacci düzeltme seviyesinde karşılayan hissede, %38,2 fibonacci düzeltme seviyesi olan 25,60 üzerindeki kapanışlarda yükseliş eğilimi ivme kazanabilir. Güçlü bilanço verileri ve hisse senedi piyasalarındaki toparlanma eğilimiyle birlikte hissede 200 günlük ortalama seviyesi olan 27,66 bölgesine yönelim görülebilir.

Raporun tamamı için tıklayın.
Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN