Altın Yorumları / Yapı Kredi – (20.06.2024)

Altın

Dün açıklanan ABD’de Üretici Fiyat Endeksi (ÜFE), Mayıs’ta aylık bazda yüzde 0,2 gerileyerek ile beklentilerin altında gerçekleşerek zayıf sinyal üretti. Gelen makro veri ABD ekonomisinin arka planda mevcut sıkılaşma oranlarında zorlandığını ortaya koyuyor. FED ise erken gevşeme adımı atmaktan çekiniyor. Karışık seyir altın fiyatlarına da yansıyor. Dün altın fiyatları günü %1’e yakın düşüş ile 2.302 Usd seviyelerinden kapadı. Teknik olarak altın tarafında konsolidasyon, dinlenme süreci içinde olduğumuzu düşünüyoruz. FED faiz indirimi ne zaman başlar sorusunun cevabı net değil. O yüzden altın kısa vadede baskılı kalabilir. 2.275-2.440 Usd bandı bir süre daha geçerliliğini koruyabilir.

Bu sabah 2.305 Usd seviyesindeki ons altında 2.275 ve 2.255 Usd seviyeleri gün içi destek, 2.310 ve 2.330 Usd seviyeleri gün içi direnç seviyeleri olarak izlenebilir. Bugün paritede yatay seyir bekliyoruz.

Kaynak: Yapı Kredi Private Banking Günlük Bülten

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!