Altın Yorumları / İntegral Yatırım – (3.04.2024)

Ons altın rekorlar kırmaya devam ediyor

ABD ISM imalat verisi beklentilerin üstünde açıklanarak büyüme ile daralmanın ayrıştığı 50 seviyesinin üstünde 50,3 olarak açıklandı. ABD ekonomisinde soğumanın gerçekleşmediğini göstermişti. ABD makro verilerinin beklenti üstü gelmesine rağmen altın fiyatları yukarı yönlü ivmesini koruyor. Dün Cleveland Fed Başkanı Loretta Mester ve San Francisco Fed Başkanı Mary Daly bu yıl üç faiz indirimi beklediklerini söylediler. Faiz indirim beklentileri de ons altının daha da güçlenmesine neden oldu Bugün ADP özel sektör istihdam verisi, ABD PMI verileri ve Fed Başkanı Jerome Powell’ın konuşması takip edilecek. ADP Özel sektör istihdam ve PMI verilerinin beklentilerin altında gelmesi ABD ekonomisinin soğuduğuna işaret etmesi ons altında yeri rekorları beraberinde getirebilir.

Teknik Analiz: Ons altında Dolar Endeksi (DXY)’nin güç kaybetmesiyle birlikte yukarı yönlü hareketlilik hız kazandı. Risk iştahının daha da güçlenmesiyle 2290 dolar direnç bölgesine doğru güçlü bir hareket yaşandı. Alımların devam etmesi halinde 2300 dolar bölgesine doğru potansiyel bir yükseliş hareketi yaratabilir. Ancak kar realizasyonları hızlandığı takdirde 2250 ve 2230 dolar önemli destek bölgeleri olarak karşımıza çıkmaktadır.

Destekler: 2250 / 2240 / 2230
Dirençler: 2290 / 2300 / 2320

Kaynak: İntegral Yatırım Forex ve VİOP Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!