Altın Yorumları / İntegral Yatırım – (2.04.2024)

Ons altın gücünü koruyor

Ons Altın tatil dönüşü yeni rekora imza attı. Ancak dün ABD’de Tedarik Yönetim Enstitüsünün (ISM) imalat sanayi Satın alma Yöneticileri Endeksi (PMI), Mart’ta 50,3 ile piyasa beklentilerinin üzerinde gerçekleşti. Güçlü gelen imalat PMI verisinin ardından Dolar Endeksi (DXY) güç kazanırken, ons altın 2230 dolar bölgesine doğru geri çekilmenin ardından gelen tepki alımları ile birlikte güçlü gelen ISM imalat verisinin etkisini üzerinden atmaya çalışıyor.

Teknik olarak ons altında ana yön yukarı olmaya devam ediyor. Ancak 2171 dolar bölgesi aşağı yönlü kırıldığı takdirde satış baskısı izlenebilir. Bugün ABD Fabrika Siparişleri ve Fed üyelerinden gelecek açıklamaların sarı metal üzerinde etkili olmasını bekliyoruz.

Teknik Analiz: Ons altın gelen veri ardından Dolar Endeksi (DXY)’nin güç kazanmasıyla birlikte ara destek bölgesi olarak belirttiğimiz 2230 dolar bölgesine doğru geriledi. Gelen tepki alımları ile birlikte tekrardan toparlandı. Alımların devam etmesi halinde 2260 ve 2280 direnç bölgesine doğru yükselişler hızlanabilir. Burada ana etken Dolar Endeksindeki hareketlilik olacaktır. Dolar Endeksindeki gevşeme hareketinin hızlanması alımların hız kazanmasıyla birlikte sarı metali yeni bir rekora daha taşıyabilir. Olası satış baskısında 2230 ve 2220 bölgeleri destek seviyesi olarak izlenebilir. Ana resimde sarı metalde olumluyuz. Ancak 2171 dolar bölgesi aşağı yönlü kırıldığı takdirde satış baskısı hızlanabilir.

Destekler: 2230 / 2220 / 2210
Dirençler: 2260 / 2280 / 2290

Kaynak: İntegral Yatırım Forex ve VİOP Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!