Altın Yorumları / İntegral Yatırım – (10.07.2024)

Ons altında kar satışları

Fed Başkanı Jerome Powell, Senato Bankacılık Komitesi’ne verdiği ifadede enflasyonun son aylarda iyileştiğini ve daha gevşek para politikası için “daha iyi verilerin durumu güçlendireceğini” söyledi. Ons altında yükseliş hızı korunmaya devam ediyor. Powell günün ilerleyen saatlerinde Temsilciler Meclisi Finansal Hizmetler Komitesi önünde de bir konuşma yapacak. Perşembe günü ise ABD TÜFE verisi önemle takip edilecek. Verinin beklenti altı gelmesi sarı metalde alımları hızlandırabilir. Piyasa beklentilerinin oldukça altında gelen bir veri kısa vadede ons altında 2900 dolar seviyelerinin üzerine doğru yerleşmeleri sağlayabilir.

Teknik Analiz: Ons altında tepki alımlarının kuvvetlenmesi halinde 2386 seviyesi direnç bölgesi olarak izlenebilir. 2386 seviyesi ve üzeri yükselişlerde 2400 seviyelerine doğru yükselişler hız kazanabilir. Buna karşın olası satış baskısında 50 günlük hareketli ortalaması olan 2342 seviyesine doğru satış baskısı hızlanabilir.

Destekler: 2342 / 2333 / 2320
Dirençler: 2386 / 2392 / 2400

Kaynak: İntegral Yatırım Forex ve VİOP Bülteni

Google Play'den ücretsiz indirin
SİZ DE BİNLERCE YATIRIMCI GİBİ PARA & BORSA MOBİL UYGULAMASINI ÜCRETSİZ İNDİREREK GÜNCEL PİYASA YORUMLARINA ULAŞMAK İÇİN HEMEN BURAYA TIKLAYIN

@ParaBorsaNet'i Twitter'da Takip Et!

ÖNEMLİ HABERLER VE GÜNCEL PİYASA YORUMLARINI KAÇIRMAMAK İÇİN BURAYA TIKLAYARAK HEMEN TWITTER'DA BİZİ TAKİP EDİN!